Lietuva išsikviečia savo šnipus: jų, matyt, „korona“ neima

Pasaulyje tebesiautėjanti koronaviruso pandemija daro neigiamą įtaką visiems. Ne išimtis – ir Lietuvos žvalgyba, kurios pareigūnai negali susitikti su savo slaptais bendradarbiais (t.y. šnipais) dėl uždarytų sienų.

Ir šioje padėtyje mūsų saugumiečiai inicijavo Vyriausybės nutarimo dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo pataisas, pagal kurias užsienio valstybių (akivaizdu, visų pirma Rusijos) piliečiai, šnipinėjantys Lietuvos naudai, galės laisvai atvykti į mūsų šalį su žvalgybos leidimu. Be to, būnant Lietuvoje jiems nereikės izoliuotis.

Oficialiai tai skamba taip: „nuo šiol užsieniečiams bus galima atvykti į Lietuvą su nacionalinio saugumo užtikrinimu susijusiais tikslais Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus ar krašto apsaugos ministro leidimu“.

Nutarimas dėl ekstremaliosios situacijos yra koreguojamas VSD iniciatyva.

Pataisas pristačiusi vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė pažymėjo, kad Lietuvos žvalgybų šnipams „dėl objektyvių priežasčių taip pat reikalingas fizinis atvykimas į Lietuvą“.

Per vyriausybės posėdį buvo pritarta krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio siūlymui išskirti žvalgybos ir kontržvalgybos tarnybas, papildomai įrašant, kad įgaliojimai leisti atvykti į šalį nacionalinio saugumo tikslais būtų suteikti VSD direktoriui ir Krašto apsaugos ministerijos vadovui.

„Greičiausiai čia kalbama apie žvalgybos tarnybų veiklą, tai siūlėm tada susiaurinti, ir kad pagal kompetencijas būtų krašto apsaugos ministras ir VSD direktorius, atitinkamai pagal kompetencijas“, – sakė R.Karoblis.

Lietuvoje yra dvi žvalgybos tarnybos – Valstybės saugumo departamentas ir Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos – karinė žvalgyba.

Siūlymą inicijavęs VSD direktorius argumentavo, kad, atsižvelgiant į informacijos, kuri yra gaunama nuo šaltinių iš užsienio, jautrumą, negalima apsiriboti tik ryšių elektroninėmis priemonėmis su tokiais asmenimis palaikymu, turėtų būti sudaryta galimybė jiems atvykti į Lietuvą ir ekstremaliosios situacijos sąlygomis.

Lietuvos specialiosios tarnybos nurodė, kad leidimo minėtiems asmenims atvykti į Lietuvą procedūra turėtų „užtikrinti šių asmenų konfidencialumą bei jų ryšio su Valstybės saugumo departamentu slaptumą“.

Pagal vyriausybės nutarimo projektą, su nacionalinio saugumo užtikrinimu susijusiais tikslais atvykstantiems užsieniečiams nereikės laikytis valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nutarime nustatytų izoliavimo sąlygų. Akivaizdu jog siūlomas dokumentas diskriminuoja net Lietuvos piliečius, kurie atvykę iš trečiųjų šalių turi saviizoliuotis.

Toks Lietuvos saugumiečių pasiūlymas atrodo kontraversiškai, kadangi šiuo neįprastu laikotarpiu pats žmogaus kelionės į Lietuvą faktas Rusijos specialiųjų tarnybų bus įvertintas kaip ryškus požymis demonstruojantis kad žmogus slaptai bendradarbiauja su Lietuvos spectarnybomis.

Anksčiau Lietuvos specialiosios tarnybos perspėjo jog Rusija priėmė sprendimą suteikti galimybę gauti nemokamas vizas Lietuvos piliečiams tam kad juos verbuotų Rusijos žvalgybą.

Dabar tą patį atvirai daro Lietuvos specialiosios tarnybos.

Galima tiktai pasidžiaugti tuo kokie mūsų specialiųjų tarnybų slaptieji bendradarbiai stiprūs ir galingi, jeigu jiems net “2020-tųjų maras“ – koronavirusas – nėra pavojingas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s