Lietuva prisidės prie Chemijos ir technologijų centro kūrimo

Spalio 12 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) ambasadorius Vidmantas Purlys pasirašė susitarimą, pagal kurį Lietuva skirs 10 tūkst. eurų naujo Chemijos ir technologijų centro kūrimui.

„Sudėtingų cheminių medžiagų naudojimo kaip ginklo grėsmė yra reali, todėl turime užtikrinti, kad OPCW būtų tinkamai pasirengusi įveikti ateities iššūkius. Šiuo požiūriu Chemijos ir technologijos centro steigimas yra kertinis organizacijos projektas“, – pasakė V. Purlys, pažymėdamas, kad pastaraisiais metais cheminis ginklas buvo naudojamas Sirijoje, Jungtinėje Karalystėje, Rusijoje ir kitose šalyse.

Plačiai buvo skelbta, kad Sirijoje cheminį ginklą Rusija naudojo žudant civilius gyventojus, Jungtinėje Karalystėje Rusija cheminiu ginklu bandė nužudyti buvusį šnipą Sergejų Skripalį bei jo dukrą, Rusijoje Vladimiro Putino užsakymu cheminiu ginklu buvo bandoma nužudyti šios šalies opozicijos lyderį Aleksejų Navalną.

Modernus OPCW Chemijos ir technologijų centras kuriamas tam, kad organizacija turėtų naują pažangią įrangą, didesnius pajėgumą ir lankstumą tiriant cheminio ginklo panaudojimo atvejus, vykdant nestandartines misijas. Ne mažiau svarbi užduotis – vystyti tarptautinį bendradarbiavimą, keistis žiniomis ir teikti pagalbą šalims, neturinčioms pajėgumų atlikti cheminio ginklo panaudojimo tyrimus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s