Baltarusija paskelbė opozicijos lyderės S.Tichanovskajos tarptautinę paiešką

Baltarusija paskelbė į Lietuvą persikėlusios taip vadinamos opozicijos lyderės Svetlanos Tichanovskajos tarptautinę paiešką, penktadienį informavo tarnybos.

Baltarusijos tyrimų komitetas patvirtino, kad paskelbta buvusios kandidatės į prezidentus tarptautinė paieška pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl raginimų pakenkti nacionaliniam saugumui.

„Be kitų asmenų, traukiamų baudžiamojon atsakomybėn, buvo paskelbta Svetlanos Tichanovskajos tarptautinė paieška dėl raginimų visuomenės informavimo priemonėse ir internete imtis veiksmų, siekiant pakenkti Baltarusijos Respublikos nacionaliniam saugumui“, – rašoma Tyrimų komiteto išplatintame pranešime.

„Tyrimo metu surinkta įrodymų, kad tam tikri asmenys, priklausantys Koordinacine taryba įvardijamai organizacijai, atliko veiksmus, kuriais siekta destabilizuoti socialinę ir politinę, ekonominę ir informacinę padėtį šalyje, pakenkti Baltarusijos Respublikos nacionaliniam saugumui“, – rašoma dokumente.

Žinią, kad Baltarusija paskelbė S. Tichanovskajos tarptautinę paiešką, naujienų agentūrai „Interfax“ penktadienį pranešė Vidaus reikalų ministerijos atstovė Olga Čemodanova.

„Galiu patvirtinti, kad paskelbta Tichanovskajos tarptautinė paieška. Kalbant apie straipsnį, pagal kurį ji yra paskelbta – šis klausimas (turėtų būti užduodamas – red.) Tyrimų komitetui“, – sakė ji.

 Baltarusijos iniciatyva S. Tichanovskaja jau anksčiau buvo įtraukta į Rusijos vidaus reikalų ministerijos ieškomų asmenų bazę. Ten nurodoma, kad ji ieškoma pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį. Vienas informuotas šaltinis pranešė „Interfax“, kad buvusi kandidatė į prezidentus ieškoma dėl raginimų „nuversti Baltarusijoje konstitucinę santvarką“.

„Paskelbta jos paieška pagal Baltarusijos baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už raginimus pakenkti nacionaliniam saugumui“, – sakė šaltinis.

„Tai yra per žiniasklaidą paskelbti raginimai užgrobti valdžią arba prievarta pakeisti konstitucinę tvarką“, – pridūrė „Interfax“ pašnekovas.

Taip vadinama Baltarusijos opozicijos lyderė S. Tichanovskaja, rugpjūčio mėnesį pasitraukusi į Lietuvą, antradienį paskelbė šalies prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimui „liaudies ultimatumą“ ir pagrasino nacionaliniu streiku, jeigu valstybės vadovas neatsistatydins, nebus nutrauktas smurtas prieš demonstrantus ir nebus paleisti politiniai kaliniai.

S. Tichanovskaja pareiškė, kad Baltarusijos valdžia turi išpildyti šiuos reikalavimus iki spalio 25 dienos. Priešingu atveju ji pažadėjo, kad šalyje bus paskelbtas nacionalinis streikas ir rengiamos didelės demonstracijos.

Baltarusijoje jau daugiau kaip du mėnesius vyksta beprecedenčiai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Politikos naujokė S. Tichanovskaja laiko save rinkimų nugalėtoja. Ši 38 metų veikėja nusprendė balotiruotis į prezidento postą, kai jos vyras Sergejus Tichanovskis, taip pat ketinęs mesti iššūkį A.Lukašenkai, buvo įkalintas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s