Latvijos policija nustatė didelių pažeidimų, kuriuos padarė iš Ukrainos kiaušinius įvežanti bendrovė

Latvijos kiaušinių ir paukštienos gamintojų asociacija gavo oficialią informaciją, kad neseniai Valstybinės policijos Rygos regiono valdybos Kriminalinės policijos 3-ojo biuro 1-asis skyrius, bendradarbiaudamas su Maisto ir veterinarijos tarnyba, atliko veiklos patikrinimą iš Ukrainos kiaušinius įvežančios RAB „Ovostar Europe“ patalpose adresu: Tīnūžu greitkelis 17, Ikškilė, ir Liepu alėja 4, Ramava, Kekavos savivaldybė, pranešė Latvijos pusė.

Latvijos policijos duomenimis, minėtų patikrinimų metu kiaušinių produktuose, kuriuos platino RAB „Ovostar Europe“, buvo rasta salmonelių. Netinkami produktai buvo nedelsiant konfiskuoti, uždrausta prekyba jais Latvijos parduotuvėse ir kitose prekybos vietose.

Taip pat RAB „Ovostar Europe“ veikloje buvo nustatyta neatitikimų, susijusių su vidaus kontrolės dokumentacija, ir pažeidimų, susijusių su prekių kilmę patvirtinančiais lydimaisiais dokumentais, kurie neatitiko Latvijos Respublikos teisės aktų reikalavimų. Be to, Valstybinės policijos patikrinimo akte nurodyta, kad RAB „Ovostar Europe“ nėra įregistravusi vieno iš savo veikiančių struktūrinių padalinių, tai kelia įtarimų, kad gali būti vykdoma neteisėta prekyba iš Ukrainos atvežtais vištų kiaušiniais ir jų produktais.

„Esame šokiruoti nustatytų pažeidimų mastu Valstybinei policijai atlikus patikrinimą. Tai nerimą keliantis signalas Latvijos ir Europos prekybos maisto produktais sričiai, nes RAB „Ovostar Europe“ produkciją platina ne tik Latvijoje, bet ir Lietuvoje, Estijoje bei kitur Europos Sąjungoje. Negali būti leista, kad su maisto gamyba kaip nors būtų susijusi įmonė, dirbanti neskaidriai ir neteisėtai, nes būtent ši sritis yra tokia, kurioje gali būti labiausiai pakenkta žmonių sveikatai“, – sakė asociacijos vykdomoji direktorė Ana Ėrliha.

Latvijos kiaušinių ir paukštienos gamintojų asociacija stebės, ar nustatytus pažeidimus tinkamai įvertins ir imsis būtinų veiksmų kompetentingos institucijos, nes Latvijos ir Baltijos šalių rinkose turi būti prekiaujama tik atitinkančiais Europos standartus ir kokybę kiaušiniais ir jų produktais.

Reikia pridurti, kad RAB „Ovostar Europe“ yra susijusi su Ukrainos investuotojų įsteigta RAB „Gallusman“, planuojančia statyti naują kiaušinių įmonę Uogrės savivaldybėje.

Latvijos kiaušinių ir paukštienos gamintojų asociacijos tikslas – atstovauti Latvijos kiaušinių ir paukštienos gamintojams Latvijos valstybinėse ir Europos Sąjungos institucijose, taip pat palaikant santykius su kitais valstybiniais ir privačiais subjektais; dalyvauti rengiant ir patvirtinant paukštininkystę reglamentuojančius teisės aktus; skatinti gerąją gamybos praktiką ir „Codex Alimentarius“ nuostatų įgyvendinimą paukštininkystės įmonėse, taip pat šių įmonių bendradarbiavimą su paukštininkystės priežiūros institucijomis stabdant zoonozių ir kitų infekcijų plitimą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s