G. Nausėda tvirtai kirto Kremliaus vadovui dėl jo bandymo nužudyti A. Navalną

Lietuvos prezidentas G. Nausėda spalio 16 d. tęsė dalyvavimą Europos Vadovų Tarybos posėdyje Briuselyje.

Antrąją šalių lyderių susitikimo dieną dėmesys buvo skirtas Europos Sąjungos ir Afrikos santykiams, situacijai Baltarusijoje, taip pat sankcijoms Rusijai po opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno apnuodijimo. Apie tai skelbiama Prezidentūros pranešime visuomenei.

Diskusijos metu vadovai aptarė galimybes stiprinti strateginius santykius su Afrika prekybos, investicijų skatinimo ir kitose srityse, taip pat pademonstruoti solidarumą kartu įveikiant koronaviruso pandemijos iššūkius, įskaitant vakcinų kūrimą ir platinimą.

Europos lyderiai išreiškė solidarumą su Lietuva ir Lenkija dėl Baltarusijos atsakomųjų priemonių ir pasmerkė tebevykdomą smurtą prieš taikius protestuotojus.

„Visi Europos Sąjungos lyderiai yra vieningi imantis priemonių, skatinančių demokratinius pokyčius Baltarusijoje. Šios priemonės apima tiek sankcijas, tiek paramą Baltarusijos visuomenei. Taip pat esame pasirengę aktyviai dalyvauti rengiant programą, skirtą šios šalies ekonomikai stiprinti pasikeitus šalies lyderiui“, – atskleidė šalies vadovas.

Lietuvos vadovas taip pat priminė, kad Baltarusijos režimas paskelbė Baltarusijos prezidentės Svetlanos Tichanovskajos tarptautinę paiešką.

„Tai dar vienas įrodymas, kad režimas tęsia susidorojimo kampaniją su Baltarusijos opozicijos lyderiais. Negalime leisti, kad tokie veiksmai ribotų jų tarptautines keliones. Mūsų sienos Svetlanai Tichanovskajai turi būti atviros. Kviečiu Europos Sąjungos kolegas ir jų ministrus imtis visų reikalingų priemonių, kad asmuo nebūtų persekiojamas dėl politinių motyvų“, – paragino G. Nausėda.

Diskusijoje apie sankcijas Rusijai po opozicijos lyderio Aleksejus Navalno apnuodijimo valstybės vadovas akcentavo, kad tai negalėjo įvykti be Kremliaus žinios.

„Tą aiškiai demonstruoja medicininės pagalbos sulaikymas, informacijos artimiesiems neteikimas, kliūtys, sudarytos Aleksejaus Navalno perkėlimui į Berlyną, ir kiti požymiai. Situacija, kai žmonių nuodijimas tampa įprasta praktika, yra nebetoleruotina“, – su situacija Europos vadovus supažindino G. Nausėda.

Kad V. Putinas asmeniškai įsakė nužudyti A. Navalną, anksčiau yra informavęs pats Rusijos opozicionierius.

„Tvirtinu, jog šį nusikaltimą užsakė Putinas, kitų versijų neturiu“, – Vokietijos žurnalui „Der Spiegel“ pasakė A. Navalnas.

Briuselyje G. Nausėda dėvėjo madingos juodos spalvos veido kaukę ir buvo be pirštinių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s