S.Tichanovskaja pasiūlė Kanados ministrui perkelti ledo ritulio čempionatą iš Minsko

Taip vadinamoji Baltarusijos opozicijos lyderė Svetlana Tichanovskaja susitikime su Baltijos šalių ir Kanados užsienio reikalų ministrais Vilniuje pasiūlė svarstyti galimybę perkelti kitąmet Minske turintį vykti Pasaulio ledo ritulio čempionatą, taip siekiant didinti spaudimą Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai, šeštadienį patvirtino jos atstovė spaudai.

„S. Tichanovskaja susitiko su Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Kanados užsienio reikalų ministrais ir su jais aptarė A.Lukašenkos režimo nusikaltimams skirto tarptautinio tyrimo, žiaurumų dokumentavimo, pagalbos žmogaus teisių ir žiniasklaidos organizacijoms bei paramos sportininkams temas. Taip pat ji iškėlė klausimą dėl Pasaulio ledo ritulio čempionato perkėlimo iš Minsko į kitą vietą“, – pranešė Anna Krasulina.

2021 metų Pasaulio ledo ritulio čempionatas gegužės 21 – birželio 6 dienomis turėtų vykti Minske ir Rygoje. Planuojama, kad Baltarusijos sostinėje įvyks dalis grupių varžybų ir svarbiausi čempionato mačai – pusfinaliai bei kovos dėl pirmos ir trečios vietų. Latvija rugpjūčio mėnesį kreipėsi į Tarptautinę ledo ritulio federaciją (IIHF), kad ši surastų kitą šalį, kuri perimtų turnyro organizavimą iš Baltarusijos, tačiau kol kas IIHF apie pokyčius nekalba ir turnyrą ketina organizuoti ten, kur planuota.

S. Tichanovskaja su Kanados užsienio reikalų ministru Francois Philippe’u Champagne’u ir Baltijos šalių ministrais susitiko penktadienį Vilniuje. Keturi ministrai po susitikimo paskelbė bendrą pareiškimą, kuriuo įsipareigojo rengti kasmetinius susitikimus ir išsakė paramą Baltarusijos pilietinei visuomenei bei S. Tichanovskajos vadovaujamai koordinacinei tarybai.

Buvusi kandidatė prezidento rinkimuose S. Tichanovskaja į Lietuvą persikėlė rugpjūtį, netrukus po to, kai atsisakė pripažinti Aleksandro Lukašenkos pergalę Baltarusijos prezidento rinkimuose.

Pastarosiomis savaitėmis ji susitiko su daugeliu Vakarų lyderių, įskaitant Vokietijos kanclerę Angelą Merkel ir Prancūzijos prezidentą Emanuelį Makroną.

Nuo pat rugpjūčio 9-ąją vykusių rinkimų Baltarusiją krečia dešimtis tūkstančių žmonių sutraukiantys protestai, diriguojami iš Lietuvos bei Lenkijos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s