77 proc. apklaustų europiečių sutinka: ES parama – tik teisės viršenybę užtikrinančioms šalims

Dauguma europiečių remia didesnį ES biudžetą pandemijai įveikti, rodo naujausia Europos Parlamento (EP) užsakymu atlikta apklausa. Svarbiausi jų prioritetai – sveikatos apsauga, ekonomikos atsigavimas bei kova su klimato kaita.

Net 77 proc. europiečių sutinka, kad ES parama valstybėms turėtų būti skiriama su sąlyga, jog jos laikosi teisinės valstybės ir demokratijos principų. Mažiausiai septyni iš dešimties respondentų sutinka su šiuo teiginiu 26-iose ES valstybėse (Čekijoje taip mano 59 proc. gyventojų).

54 proc. europiečių įsitikinę, kad ES reikėtų daugiau finansinių išteklių COVID-19 pandemijos padariniams įveikti, o du trečdaliai (66 proc.) mano, kad ES turėtų įgauti daugiau galių susidorojant su tokiomis krizėmis kaip koronaviruso pandemija. Lietuvoje taip mano 65 proc. gyventojų. Ketvirtadalis (25 proc.) ES piliečių nesutinka su šiuo teiginiu.

Daugiau nei pusė apklaustųjų (54 proc.) mano, kad ES biudžeto prioritetas turėtų būti sveikatos apsauga. 42 proc. nurodo ekonomikos atsigavimą ir naujas galimybes verslui, 37 proc. – klimato kaitą ir aplinkosaugą, o 35 proc. – užimtumą bei socialinę apsaugą. Sveikatos apsauga yra svarbiausias prioritetas 18-oje ES valstybių. Estams, latviams ir čekams svarbiausia yra ekonomikos atsigavimas; austrams, danams ir vokiečiams – kova su klimato kaita; kroatams, slovakams ir suomiams – užimtumas ir socialinė apsauga.

Dauguma apklaustųjų yra susirūpinę dėl savo finansinės padėties: 39 proc. ES gyventojų teigia, kad COVID-19 krizė jau atsiliepė jų pajamoms (Lietuvoje – 47 proc.), o 27 proc. laukia jos poveikio ateityje. Likę 27 proc. mano, kad COVID-19 pandemija neturės tiesioginės įtakos jų pajamoms. Daugumą gyventojų krizė paveikė 20-yje ES valstybių.

Bendrovė „Kantar“ apklausą 27-iose ES valstybėse atliko rugsėjo 25 d. – spalio 7 d. internetu (Maltoje – telefonu). Apklausoje dalyvavo 24 812 respondentų (16-64 m. amžiaus). Bendri ES rezultatai vertinami atsižvelgus į kiekvienos šalies gyventojų skaičių. Išsamūs apklausos rezultatai bus paskelbti lapkričio pradžioje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s