G.Nausėda ir S. Skvernelis pakomentavo A.Valinsko žodžius apie tokių politikų kaip V.Tomaševskis šaudymą: reakcija yra griežta

Paklaustas apie televizijos prodiuserio ir laidų vedėjo Arūno Valinsko pasakytus žodžius, kad tokius politikus kaip Valdemaras Tomaševskis reikėtų šaudyti, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sakė, kad jie kenkia viskam – ir Lietuvos visuomenei, ir Lietuvos bei Lenkijos santykiams. Tai prezidentas pareiškė žurnalistams po apsilankymo Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre (NVSC).

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis taip pat griežtai pasmerkė neapykantos kalbą.

A.Valinskas delfi.lt laidoje praėjusią savaitę pareiškė: „Tomaševskis yra absoliutus kolorado vabalas…  Tokius reikėtų šaudyt šiaip jau. Po vieną į metus. Pradėt nuo jo…“

Vėliau buvęs Seimo pirmininkas teigė, kad tai tebuvęs pokštas, nes jis dažnai naudojęs tokį frazeologizmą, ir už savo žodžius neatsiprašė.

V.Tomaševskis kreipėsi į teisėsaugą, Generalinė prokuratūra pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą. Plačiau apie tai skaitykite čia: A.Valinsko žodžiai apie tokių kaip V.Tomaševskis šaudymą sukėlė audringą reakciją: pradėtas ikiteisminis tyrimas.

G.Nausėda įsitikinęs, kad iki tokių pareiškimų viešumoje buvo eita „nuosekliai, po truputį“: „Toleruodami, leisdami tą patyčių kultūrą, kuri dabar jau iškerojo iki tiek, kad atskiri asmenys sau leidžia tokio pobūdžio pareiškimus. Aš kreipiuosi į visus gerus žmones Lietuvoje. Sakoma, kad blogi dalykai padaromi tuomet, kai geri žmonės yra abejingi. Nebūkite abejingi, duokite atkirtį šitiems žmonėms, kurie prarado bet kokį saiką, padorumą ir žmogiškumą. Šiandien mes kalbame gal apie konkretų užsipuolimo objektą, galbūt kažkas kikena, kad ne jį tai liečia, tas žmogus galbūt kažkoks keistais ryšiais susijęs, galbūt gerai jam čia užvažiavo. Galbūt rytoj mes pradėsim kalbėt, kad reikia pagrasinti ir jo šeimai. Kur mes nusirisime ir kur mes einame?“

Prezidentas paragino nebūti kaip varlei puode, kuri galvojo, kad nieko blogo nenutiko, o temperatūra puode vis kilo, kol galiausiai varlė išvirė: „Todėl nebūkime kaip ta varlė šiltame, kaitinamame puode, kuri galvoja, kad ai, čia nieko tokio ypatingo neatsitiko, o to puodo temperatūra vis kyla, kyla ir galiausiai ta varlė išvirs pati savo nesantaikos ir neapykantos sriuboje.“

Į A.Valinsko žodžius sureagavo ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, tą padaręs savo „Facebook“ paskyroje.

„Negaliu tiesiog nutylėti dėl pareiškimo, kuris nuskambėjo iš vieno patyrusio ir aktyvaus visuomeninio atstovo lūpų. Šis pareiškimas sukrėtė ir šokiravo, o tarptautinėje erdvėje yra pasitinkamas su didžiule nuostaba ir klausimais: kodėl tai buvo pasakyta, kaip tiksliai buvo pasakyta, ką tai reiškia? Ką tai sako visų pirma ne tiek apie pareiškimo autorių, kiek apie šiuolaikinę Lietuvą, kurią norime matyti kaip vakarietišką, atvirą visiems ir tolerantišką. Ką pagaliau tai sako apie kiekvieną iš mūsų?“ – parašė jis.

„Negalime intelektu, ironija, sarkazmu ar kitais būdais pridenginėti pagiežos ir neapykantos. Mums nereikia proginės ar selektyvios tolerancijos. Tokios, kai vieną dieną minime dešimties tūkstančių nekaltų aukų atminimą, kai savo vaikams, šimtams ir tūkstančiams žiūrovų bei sekėjų sakome, kad totalitarinių režimų, skatinusių neapykantą, nusikaltimai yra siaubingi ir negali būti pamiršti – o jau kitą dieną į eterį išleidžiame frazę apie tai, kad kažką reikėtų šaudyti… Kiek galime, žiūrėdami į akis kitataučiui, kitaminčiui ar netgi savo kaimynui, po kiekvieno tokio pasisakymo, ieškoti pateisinimų tam, kas neturi pateisinimo? Kas vis išlenda, o kažkam atrodo dar ir juokinga?“ – rašė S.Skvernelis.

Jis pareiškė, kad tiek pats asmeniškai, tiek jo šeima, Vyriausybė atsiriboja nuo tokių žodžių. O tiek Lietuvos lenkams, tiek Lenkijai jis teigė tenorįs pakartoti, kad toks pareiškimai visiškai neatspindi nei Vyriausybės, nei visuomenės požiūrio.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s