Nuotoliniame NATO karo ministrų susitikime R. Karoblis kalbėjo ir apie tai, kad Lietuva priims NATO pastiprinimą

„Investicijos į gynybą Aljanso mastu auga jau šeštus metus iš eilės. Tai rodo ne tik NATO vienybę, bet ir brėžia aiškią Aljanso perspektyvą: toliau stiprinti atgrasymą ir kolektyvinę gynybą bei būti geriau pasirengusiems reaguoti į kintančias grėsmes“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis šiandien prasidėjusiame nuotoliniame NATO gynybos ministrų susitikime, kuriame  ministrai daugiausiai dėmesio skyrė gynybos finansavimo gerinimui bei atgrasymo ir gynybos stiprinimui.

„Prieš dvejus metus Lietuva pirmą kartą pasiekė NATO įsipareigotą 2 proc. nuo BVP gynybos finansavimą. Jį ir toliau būtinai išlaikysime: tai mus įpareigoja daryti esama geopolitinė padėtis regione, – sakė R. Karoblis. – Galėsime geriau užtikrinti pasirengimą gynybai ir NATO pastiprinimo priėmimą – juk esame valstybė prie NATO išorinės sienos.“

Rusijai toliau plėtojant raketinius, konvencinius, branduolinius ginklus ir kitus pajėgumus, nepaisant COVID-19 nemažinant pratybų ir kito aktyvumo, NATO gynybos ministrai vertino pažangą stiprinant Aljanso atgrasymo ir gynybos laikyseną. Lietuvos pastangos šioje srityje labiausiai matomos per kovą su dezinformacija, energetinio saugumo priemones, sąjungininkų pajėgų judėjimo procedūrų pagreitinimo srityse.

Rytoj NATO gynybos ministrai aptars NATO operacijas Irake bei Afganistane. Irako Vyriausybės prašymu NATO planuoja išplėsti misiją Irake, kurioje sąjungininkai padeda rengti Irako saugumo institucijas stabilizuojant šalį ir kovoje su teroristinėmis grupuotėms bei ISIS. Seime svarstomas mandato mūsų pajėgoms išplėtimas NATO misijoje Irake. Lietuvos galima kontribucija Irake, Danijos kontingento sudėtyje, prisidės prie vienybės sąjungininkams padedant stabilizuoti Iraką. Dabar NATO mokymo misijoje Irake tarnauja vienas Lietuvos karys, dar du turėtų išvykti į operacijos regioną spalio pabaigoje. Tuo tarpu Afganistane vykstant taikos deryboms neramina nemažėjantis smurto lygis. Sąjungininkai yra sutarę glaudžiai derinti veiksmus dėl galimo pajėgų išvedimo, kuris pasitarnautų taikos procesui. Šiuo metu NATO operacijos „Resolute Support“ („Tvirtas ryžtas“)  kontingentą sudaro apie 16 tūkst. karių iš 38 valstybių, tarp kurių karių iš Lietuvos yra 40.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s