Didžiulio masto NATO pratybos „Brilliant Jump 2020“ vyks ir tuomet, kai Lietuvoje bus minimos Vėlinės ir Visų Šventųjų diena

Spalio 29 – lapkričio 7 d. dalyje Lietuvos teritorijos vyks vienos didžiausių šiais metais regione NATO aljanso pratybos „Brilliant Jump 2020“ (liet. „Nuostabusis šuolis 2020“), kuriose bus vertinamas Itin aukštos parengties jungtinės NATO greitojo reagavimo pajėgų grupės (angl. Very High Readiness Joint Task Force, VJTF) pasirengimas vykdyti šiems tarptautiniams greito reagavimo pajėgumams keliamas užduotis.

Šios pratybos – tai kasmet vis kitoje Aljanso valstybėje vykstančios jungtinės NATO pajėgų vadavietės Brunsume (Nyderlandai) organizuojamos pasirengimo budėjimui patikrinimo pratybos.

NATO pratybos „Brilliant Jump 2020“ yra iš anksto planuotos ir gynybinio pobūdžio pratybos. Jos nėra susijusios su pastarųjų mėnesių politiniais įvykiais regione. Planuojama, kad pratybose dalyvaus per 2500 karių ir apie 600 įvairių transporto priemonių.

„Tiek mums, kaip priimančiosios šalies paramą užtikrinsiančioms pajėgoms, tiek greitojo reagavimo pajėgose budintiems ir pratybose dalyvausiantiems kariams, tai bus tikrai didelis išbandymas, suteiksiantis galimybę pagerinti sąjungininkų ir mūsų sąveiką ir egzistuojančias procedūras“, – apie pratybų svarbą sako Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

Pasak Lietuvos kariuomenė vado, pasibaigus tarptautinėms NATO pratyboms „Brilliant Jump 2020“, dalis NATO technikos ir karių grįš į savo nuolatines dislokacijos vietas, o kita dalis prisijungs prie kasmetinių nacionalinių Lietuvos kariuomenės lauko pratybų „Geležinis vilkas“, kurioms pasibaigus, šie pajėgumai išvyks iš Lietuvos.

Tarptautinėse pratybose „Brilliant Jump 2020“ Aljanso greitojo reagavimo pajėgose budintys Lenkijos, Ispanijos ir Čekijos kariniai vienetai treniruosis vykdyti greitą padalinių perdislokavimą. 

Siekdama prisidėti prie skaidrumo ir pasitikėjimo didinimo, Lietuva apie šias pratybas Baltarusijos gynybos atašė ir Baltarusijos gynybos ministeriją informavo dar rugsėjo pradžioje. Be to, rugsėjo 24 d. informaciją apie šias pratybas Lietuva savanoriškumo pagrindais išplatino ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) kanalais, o rugsėjo 30 d. ESBO Saugumo bendradarbiavimo forumo posėdyje Lietuvos atstovas pateikė ir pranešimą šia tema.

2020 m. NATO itin aukštos parengties jungtinės budinčių pajėgų pagrindą sudaro 21-oji Lenkijos „Podolės“ šaulių brigada, kurią remia Lenkijos 12-oji mechanizuotoji divizija, 3-ias transporto aviacijos sparnas, taip pat priskirti vienetai iš Bulgarijos, Čekijos, Vengrijos, Italijos, Lietuvos, Latvijos, Portugalijos, Rumunijos, Ispanijos, Slovakijos, Turkijos ir Jungtinės Karalystės.

Tarptautinių pratybų „Brilliant Jump 2020“ sausumos dalis vyks tuomet, kai Lietuvoje bus minimos Vėlinės ir Visų Šventųjų diena, todėl vykstant intensyviam karinių kolonų judėjimui keliais, NATO kartu su Lietuvos kariuomene stengsis padaryti viską, kad trikdžių viešuosiuose keliuose būtų kuo mažiau.

Pratybos organizuojamos laikantis visų koronaviruso plitimo prevencijos priemonių ir reikalavimų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s