Lenkijos prezidentui A.Dudai nustatytas koronavirusas

Lenkijos prezidentui Andžejui Dudai testu nustatyta koronaviruso infekcija, šeštadienį pranešė vienas jo padėjėjas, šalyje fiksuojant rekordinius sergamumo rodiklius.

„Ponios ir ponai, kaip buvo rekomenduota, prezidentui @AndrzejDuda vakar turėjo būti atliktas testas koronavirusui nustatyti. Rezultatas buvo teigiamas. Prezidentas jaučiasi gerai“, – sakoma prezidentūros valstybės sekretoriaus Blazejaus Spychalskio „Twitter“ žinutėje.

„Palaikome nuolatinį ryšį su medicinos tarnybomis“, – pridūrė jis.

Kaip nurodė naujienų portalas rmf24.pl, prezidentas pastarąsias kelias dienas dalyvavo virtinėje susitikimų.

„Vakar Andrzejui Dudai buvo labai aktyvi diena. Prezidento kanceliarija skelbė nuotraukas iš Andrzejaus Dudos susitikimo su [tenisininke] Iga Sviatek. Jos irgi lauks karantinas“, – sakoma svetainės pranešime.

Be to, valstybės vadovas penktadienį taip pat aplankė Nacionalinį stadioną Varšuvoje, kur šiuo metu įrenginėjama laikina ligoninė COVID-19 pacientams, nurodė Lenkijos visuomeninis radijas. Nors A. Duda dėvėjo apsauginę kaukę, pirštines ir laikėsi atstumo, jis bendravo su ligoninės statybų vadovais ir šį projektą prižiūrinčiu premjero kanceliarijos vadovu Michalu Dworczyku. Nors kol kas neaišku, kur užsikrėtė pats A. Duda, jis pirmadienį dalyvavo viename investuotojų forume Taline, kur bendravo su Bulgarijos prezidentu Rumenu Radevu. Pastarasis vėliau izoliavosi dėl kontakto su asmeniu, kuriam buvo patvirtinta COVID-19.

Šeštadienio popietę A. Duda paskelbė per “Twitter“ vaizdo pranešimą ir nurodė, kad jam iki šiol nepasireiškė jokių ligos simptomų, bet artimiausias dienas jis praleis izoliavęsis ir dirbs nuotoliniu būdu.

„Atlikus testą žinau, kad sergu koronavirusu – nejaučiau ir nejaučiu jokių simptomų, ypač pačių būdingiausių, pavyzdžiui, skonio ir uoslės praradimo. Nieko tokio nepasireiškė ir nepasireiškia, – sakė jis. – Dėl to nekyla jokių rūpesčių, esu kupinas jėgų; turiu vilties, kad taip ir liks.“

Prezidentas pridūrė, jog jeigu jam būtų pasireiškę kokių nors simptomų, visi jo susitikimai būtų buvę atšaukti. A. Duda taip pat atsiprašė visų, kam teko karantinuotis dėl kontaktų su juo pastarosiomis dienomis. Nuo šeštadienio visa Lenkija dėl sparčiai plintančios koronavirusinės infekcijos buvo paskelbta „raudonąja zona“ ir įvesti griežtesni karantino suvaržymai. Pavyzdžiui, pamokas toliau lankys tik pirmokai, antrokai ir trečiokai, o vyresni mokiniai bei universitetų studentai mokysis nuotoliniu būdu.

Penktadienį 38 mln. gyventojų turinti Lenkija paskelbė per parą nustačiusi 13 632 užsikrėtimo koronavirusu atvejų – daugiausiai nuo protrūkio pradžios. Rekordiniai sergamumo rodikliai buvo fiksuojami jau trečią parą iš eilės.

Visi galintys buvo paprašyti dirbti iš namų; taip pat rekomenduota likti namuose visiems 70 metų ir vyresniems žmonėms.

Pasak šalies ministro pirmininko Mateušo Moraveckio, savanoriai bursis į „senjorų palaikymo grupes“, kurios tenkins pagyvenusiųjų poreikius. Restoranuose, kavinėse ir baruose bus galima užsisakyti tik maistą išsinešti. Sporto klubai ir baseinai bus uždaryti. Bus leidžiami ne didesni kaip penkių asmenų susibūrimai, vestuvių pokyliai bus draudžiami, o parduotuvėse, viešajame transporte ir per religines ceremonijas bus griežtai ribojamas žmonių skaičius. Lenkijos nacionalinis stadionas pertvarkomas į Varšuvos lauko ligoninę, o kitur vyriausybė stato laikinas medicinos įstaigas, kadangi su COVID-19 protrūkiu besigrumianti sveikatos apsaugos sistema yra smarkiai apkrauta.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s