Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo kariai treniruojasi JAV atlikti divizijos lygmens operacijas

Spalio 26 – lapkričio 15 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo kariai dalyvauja Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Pensilvanijos nacionalinės gvardijos (PANG) 28-osios pėstininkų divizijos štabo organizuojamose pratybose „Warfighter“.

Šiose pratybose PANG 28-osios pėstininkų divizijos ir pavaldžių vienetų štabai vienu metu treniruojasi planuoti ir vykdyti operacijas. Šiemet pratybų scenarijus orientuotas į Baltijos šalių gynybą, todėl dalyvauti pratybose pakviesti ir Lietuvos atstovai.

„Galimybė dalyvauti tokiose pratybose yra itin naudinga Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų valdymo elemento, gebančio planuoti ir vykdyti divizijos lygmens operacijas, plėtros projektui. Pratybų metu mūsų štabo kariai gaus vertingos patirties, sustiprins gebėjimus planuoti operacijas ir koordinuoti štabo skyrių veiklą“, – sakė Sausumos pajėgų štabo viršininkas pulkininkas Žilvinas Gaubys.

Pratybose JAV dalyvausiančių Sausumos pajėgų  štabo atstovų grupę sudaro štabo viršininkas bei skirtingas veiklos sritis kuruojantys karininkai ir puskarininkiai. Pratybų metu Lietuvos kariai bus integruoti į PANG 28-osios divizijos štabo skyrius ir asmeniškai stebės atitinkamų funkcijų specialistų darbą, patys vykdys savo srities funkcijas, analizuos procedūras, semsis žinių planuojant ir vykdant tokio lygmens operacijas.

Pratybų „Warfighter“ metu yra imtasi visų nustatytų COVID-19 viruso plitimo prevencijos priemonių.

2019 m. rugsėjo 13 d. tarp Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų bei PANG 28-osios pėstininkų divizijos pasirašytame susitarime, siekiant išvystyti divizijos lygmens vadovavimo ir valdymo pajėgumą, buvo išdėstyti įsipareigojimai įtraukti Lietuvos karius į 28-osios divizijos mokymus, taip pat teikti paramą rengiant pratybų planus, vystant naujus pajėgumus, organizuojant jų aprūpinimą ir diegiant procedūras. Lietuvos kariuomenės ir JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos bendradarbiavimas gynybos srityje vyksta jau 27 metus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s