Lenkijos ministras pirmininkas: protestai Baltarusijoje – teisėti, protestai Lenkijoje – barbariški

Lenkijos – valstybės, kuri įžūliai kišasi į kaimyninės valstybės vidaus reikalus ir visokeriopai remia antivyriausybinius protestus Baltarusijoje – ministras pirmininkas antradienį ragino nutraukti „barbariškus“ masinius protestus ir gynė itin prieštaringai vertinamą šalies Konstitucinio Teismo (KT) sprendimą dėl abortų, kuris išprovokavo didžiulę protestų bangą.

Lenkijoje šešias dienas iš eilės vyksta demonstracijos dėl KT sprendimo praktiškai visiškai uždrausti abortus, paliekant galimybę nutraukti nėštumą tik išžaginimo atveju arba tuomet, kai kyla grėsmė motinos gyvybei.

Katalikiškoje Lenkijoje jau ir taip galioja vieni griežčiausių abortų įstatymų Europoje, dėl kurių daugelis moterų priverstos vykti į užsienį nutraukti nepageidaujamo nėštumo.

Tačiau ketvirtadienį konstitucinis teismas pritarė dar griežtesniems apribojimams, paskelbęs, kad esami įstatymai, leidžiantys abortus vaisiaus apsigimimo atvejais, prieštarauja konstitucijai.

„Agresijos, barbariškumo ir vandalizmo aktai yra visiškai nepriimtini“, – žurnalistams sakė ministras pirmininkas Mateušas Moraveckis ir įspėjo, kad bet kokie smurtiniai protestai gali išprovokuoti „eskalaciją“.

„Išpuoliai prieš religinius simbolius ir bažnyčias neleistini“, – sakė jis po virtinės bažnyčiose surengtų protestų prieš teismo nutartį.

„Visi, kuriems svarbi Lenkijos Respublikos gerovė, turėtų pamėginti nuraminti aistras“, – kalbėjo premjeras ir pridūrė, kad masiniai protestai gali dar padidinti sergamumą koronavirusu.

Lenkijos sveikatos apsaugos viceministras Waldemaras Kraska ankstesnę dieną irgi perspėjo, kad šiuo metu protestai yra tarsi „biologinė bomba“ ir gali dar labiau pabloginti epidemiologinę padėtį šalyje.

„Neneigiu niekieno teisės demonstruoti, kad išreikštų savo požiūrį, bet manau, kad šiais epidemijos laikais neturėtume to daryti“, – kalbėjo W.Kraska.

„Tai yra biologinė bomba, galinti sprogti po trijų savaičių“, – pažymėjo viceministras.

Antradienį Lenkija pranešė užfiksavusi didžiausią COVID-19 atvejų paros prieaugį nuo protrūkio šalyje pradžios, nustačiusi 16,3 tūkst. naujų koronaviruso atvejų, be to, mirė 132 anksčiau užsikrėtę žmonės.

Šalies Konstitucinio Teismo nutartis atitinka Lenkijoje didžiulę įtaką turinčios Katalikų Bažnyčios ir valdančiosios konservatyvios partijos „Teisė ir teisingumas“ (PiS) poziciją. Į konstitucinį teismą kreipėsi PiS deputatai.

Valdančiosios partijos oponentai sako, kad dėl šio teismo sprendimo bus sukeliamas pavojus moterų gyvybėms, verčiant jas tęsti nėštumą didelių apsigimimų atvejais. Tačiau šalininkai argumentuoja, kad bus sustabdyti abortai, kai vaisiui nustatomas Dauno sindromas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s