Kvalifikuotos „Vilkų“ įgulos treniruojasi aptikti ir sunaikinti priešą

„Žvalgyba pranešė apie link pozicijų artėjančią priešiškų pajėgų techniką. Stebėk, naikink ir raportuok“, – tokiais žodžiais šią savaitę prasidėjo Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono (Algirdo batalionas) vienos iš kuopų pėstininkų kovos mašinų „Vilkas“ (PKM „Vilkas“) įgulų kvalifikavimo pratybos. Gen. Silvestro Žukausko  poligono Pabradėje šaudyklose artimiausiomis savaitėmis bus vertinamas karių pasiruošimas tinkamai išnaudoti visas „Vilkų“ teikiamas stebėjimo, taikinių aptikimo ir ugnies galios galimybes tiek standartinėse, tiek prie mūšio sąlygų priartintose situacijose.

Įgulų kvalifikavimas yra keletą mėnesių trunkančio nuoseklaus pasiruošimo kulminacija. Iki to kariai išmoko tinkamai atlikti kasdienę PKM „Vilkas“ priežiūrą bei išbandė procedūras, reikalingas sklandžiam įgulos darbui, atliekant įvairias taktines funkcijas.

Kvalifikavimo metu įgulos savo pasiruošimą turės pademonstruoti šaudyklose dienos ir nakties sąlygomis naikinant imituojamus priešiškų pajėgų karius bei sunkiąją techniką. 

„Kiekviena įgula turi ne tik mokėti valdyti patį „Vilką“ ir visą jo turimą ginkluotę stebėjimo bei radijo ryšio priemones, bet ir gebėti savarankiškai priimti sprendimus, kada efektyviausia naudoti vidutinį kulkosvaidį, o kada – 30 mm. kalibro amuniciją ar prieštankines sistemas. Taip pat kariai turės atlikti pratimus, imituodami taikymąsi apsunkinančius sistemos gedimus, kurie gali pasitaikyti tikrose mūšio situacijose“, – pasakojo vienas iš už šaudymo kontrolę atsakingų instruktorių vyresnysis seržantas Deividas Margevičius.

Šios Algirdo bataliono kuopos vadas kapitonas Marius Dzencevičius neslepia, kad įgulų kvalifikavimas – naujas kovinio rengimo etapas su „Vilkais“ yra nemenkas iššūkis testuojamiems ir kvalifikavimą organizuojantiems kariams ir  jiems paramą teikiančiam personalui. Tačiau karininkas jaučiasi užtikrintai, remdamasis daug vertingos patirties iš panašias sistemas naudojančių NATO sąjungininkų perėmusiais instruktoriais ir džiaugiasi karių motyvacija. Kuopos vadas teigia, kad tai yra svarbus žingsnis integruojant „Vilkus“ su visomis jų teikiamomis, kokybiškai naujomis, galimybėmis į kovinį rengimą, o prireikus ir į šalies gynybą.

Sėkmingas įgulų kvalifikavimas nustatys standartus vėlesniam kitų padalinių įgulų rengimui ir sudarys sąlygas pradėti kitą PKM „Vilkas“ integravimo etapą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s