Lietuvos kariuomenė grįžta prie pasiteisinusių koronaviruso plitimo prevencijos priemonių

Šalyje daugėjant užsikrėtimų koronaviruso atvejų skaičiui ir Lietuvos Respublikos Vyriausybei apsisprendus dėl karantino paskelbimo daugelyje šalies miestų, Lietuvos kariuomenė vėl ima taikyti pavasarį jau praktiškai išbandytas ir pasiteisinusias viruso plitimo stabdymo priemones.

Siekiant kiek įmanoma efektyviau prisidėti prie situacijos valstybėje suvaldymo Lietuvos kariuomenėje tarnaujantys nuolatinės pradinės privalomosios karo tarnybos (NPPKT) kariai artimiausias 2 savaites liks savo tarnybos vietose daliniuose. Po dviejų savaičių NPPKT karių išleidimo į namus sąlygos bus koreguojamos, atsižvelgiant į savivaldybės priklausymą užsikrėtimo zonai pagal šiuo metu Sveikatos apsaugos ministerijos taikomą šviesoforo principą.

Lietuvos kariuomenė, stengdamasi apsaugoti užduotis vykdančius profesinės karo tarnybos ir nuolatinės privalomosios karo tarnybos karius, bei pašauktus į mokymus ar pratybas aktyviojo rezervo karius ar karius savanorius pradeda taikyti koronaviruso plitimo rizikos valdymo priemones, kurios yra būtinos situacijos kariniuose vienetuose suvaldymui užtikrinti.

Taikos meto užduotis (TMU) vykdantys kariai aprūpinami kvėpavimo takų apsaugos priemonėmis, akiniais, rankų dezinfekcinėmis priemonėmis, vienkartinėmis pirštinėmis, ribojamas karių ir transporto priemonių judėjimas tarp padalinių, paliekant tik būtiną susisiekimą, griežtinamas patekimas į karinius vienetus, vykdoma įeigos kontrolė (deklaracijos, temperatūros matavimas), maitinimas ir sveikatos priežiūros paslaugos organizuotos taip, kad nesusidarytų eilės. Kariniuose daliniuose ir toliau veikia medicininės paramos vienetai, kurie kariams teikia – būtinąją medicininę pagalbą, o NPPKT kariams – pirminio lygios sveikatos priežiūros paslaugas.

Visuose kariniuose daliniuose medicinos personalas ir vadai yra papildomai instruktavę visus karius dėl papildomų higienos priemonių koronaviruso plitimo prevencijai: griežtai valomos ir vėdinamos patalpos, kariai dažniau plauna rankas, yra įrengti papildomi dezinfekcinio skysčio dozatoriai.

Pasitaikius karių užsikrėtimo atvejams, kariai izoliuojami ir gydomi. Kiekvienu atveju vertinamas susirgusių karių skaičius ir karinio vieneto infrastruktūra pritaikoma besimptomių ir lengvos formos ligonių gydymui. Jei galimybės leidžia, kariai gydomi karinio vieneto teritorijoje, jei tokios galimybės nėra, pervežami į Karių reabilitacijos centrą Druskininkuose ar kitą tam paruoštą vietą.

Daliniuose taip pat numatytos ir parengtos patalpos izoliacijai bei lengva COVID-19 forma sergančiųjų karių gydymui bei priežiūrai. Lengva koronaviruso forma sergantys kariai izoliacijos vietose yra pilnai aprūpinti visomis reikalingomis medicininėmis ir materialinėmis priemonėmis.

Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyboje (Kaune) ir Karių reabilitacijos centre Druskininkuose įrengta virš šimto izoliavimo vietų, skirtų nuolatinės karių, sergančiųjų lengva COVID-19 forma, gydymui. Jei sergančiajam pasireikštų sunkesni simptomai bei komplikacijos, tokiu atveju karys būtų pervežtas į civilinę gydymo įstaigą tolimesniam gydymui.

Dėl koronaviruso šalyje susiklosčiusi situacija nekeičia pagrindinės kariuomenės užduoties – pasirengimo ginkluotai šalies gynybai, todėl, pasitelkusi papildomas saugumo priemones, kariuomenė ir toliau privalo užtikrinti, jog kariai atliks savo pareigą, besirengdami šalies gynybai ar padėdami kitoms su viruso plitimu kovojančioms institucijoms.

Šiuo metu apie 40 karių Nacionaliniam visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologams padeda atlikti pirminės atvejų apklausos procedūras ir suvesti duomenis į jų sistemas. Lietuvos kariuomenė, reaguodama į Lietuvos Prezidento susirūpinimą dėl nepakankamų NVSC pajėgumų atsekti šios infekcijos plitimo kelius bei gautą NVSC prašymą ir krašto apsaugos ministro įsakymą, yra aktyvavusi TMU operacines pajėgas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s