Pergalė iš trečio skaičiavimo – Utenos apygardoje Seimo nariu išrinktas E.Pupinis

Po trečio balsų perskaičiavimo paaiškėjo, kad Seimo nario mandatą Utenos viemnadatėje rinkimų apygardoje iškovojo konservatorius Edmundas Pupinis, surinkęs 7078 balsus. Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas sulaukė 7072 rinkėjų palaikymo.

Penktadienį perskaičiavus balsus keliolika biuletenių, anksčiau laikytų negaliojančiais, buvo pripažinti galiojančiais, dėl kiekvieno iš jų balsų skaičiuotojai balsavo atskirai. Tai, kad E.Pupinis buvo išrinktas, lėmė trijų rinkėjų balsai. Rezultatas paaiškėjo balsus perskaičiavus tris kartus. Paskutinis skaičiavimas vyko Vyriausiosios rinkimų komisijos patalpose, ši sudarė galimybę procesą stebėti tiesiogiai. Balsų perskaičiavimas užtruko ilgiau nei 4 valandas.

Sprendimą, kad balsai turi būti dar kartą perskaičiuoti, ketvirtadienį VRK nariai priėmė bendru sutarimu. Jie nutarė, kad penktadienį perskaičiuojant balsus nedalyvaus suinteresuotų partijų – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Lietuvos socialdemokratų – deleguoti rinkimų komisijų nariai.

VRK gavo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) prašymą dar kartą perskaičiuoti balsus šioje apygardoje, nes abejonių dėl skaidrumo kelia pirmasis balsų perskaičiavimas, vykęs Utenoje. Per antrąjį Seimo rinkimų turą suskaičiavus balsus Utenos apygardoje paaiškėjo, kad socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas ir konservatorių kandidatas Edmundas Pupinis surinko po 7075 balsus.

Pirmadienį Utenoje organizuotas balsų perskaičiavimas, tuomet už E.Pupinį rasti 7072 balsai, o už G.Palucką – 7070. Antradienį gavus pasiklydusius išankstinio balsavimo vokus iš kitų apygardų nustatyta, kad už E.Pupinį balsavo 7076, o už G.Palucką – 7071 apygardos rinkėjas. Galutinius Seimo rinkimų rezultatus planuojama tvirtinti šeštadienį.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s