Alytuje planuojama renovuoti kareivines

Siekiant didinti kario tarnybos patrauklumą bei gerinti kareivinių infrastruktūrą, beveik už 4 mln. eurų planuojama atnaujinti Alytuje dislokuoto Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kareivines.

Anot Krašto apsaugos ministerijos (KAM), kareivines būtina atnaujinti, nes jos yra susidėvėjusios, nerekonstruotos dešimtmečius, tad karių gyvenimo sąlygos jose yra prastos ir nebeatitinka nūdienos standartų.

„Infrastruktūros atnaujinimas yra vienas svarbiausių kariuomenės prioritetų. Tai lemia ne tik būtinybė didinti kario tarnybos patrauklumą, bet ir siekis užtikrinti, jog infrastruktūra stiprins Lietuvos kariuomenės kovinį parengimą“, – teigė ministerija.

Per rekonstrukciją bus atnaujintas kareivinių vidus, pakeistos konstrukcijos, pakeistos vidaus inžinerinės sistemos.

KAM Infrastruktūros valdymo agentūra praėjusią savaitę paskelbė kareivinių rekonstrukcijos rangovo konkursą. Pasiūlymų laukiama iki lapkričio 4 dienos, o darbus planuojama atlikti 2021–2022 metais.

Alytaus batalionas yra mechanizuotos pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ – didžiausio Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padalinio – dalis. Bataliono ištakos siekia 1992 metus, kai Alytaus kareivinėse dar šeimininkaujant sovietų kariuomenei, buvo įkurta motodesantinė kuopa, o jos pagrindu 1993 metais suformuotas motorizuotas pėstininkų batalionas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s