prezidentas ir Seimo pirmininkas ir atsisakė dėl LLRA-KŠS skundo dėl rinkimų kreiptis į KT

Prezidentas G.Nausėda pirmadienį atmetė LLRA-KŠS prašymą, argumentuodamas tuo, kad partija nepateikė pagrįstų argumentų, jog organizuojant rinkimus būtų padaryti šiurkštūs rinkimų įstatymo pažeidimai.

Be to, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis irgi atmetė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) prašymą kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl Seimo rinkimų rezultatų. Anksčiau tą padarė prezidentas Gitanas Nausėda.

„Seimo pirmininkas kreipimosi į Konstitucinį Teismą Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) skundo pagrindu inicijuoti neketina“, – antradienį apie V.Pranckiečio poziciją pranešė jo atstovas spaudai Paulius Žeimys.

Parlamento vadovo nuomone, LLRA-KŠS nurodomos aplinkybės, dėl kurių skundžiami rinkimų rezultatai, įstatymo nepažeidžia.

V.Pranckietis priminė, kad tokį sprendimą dėl šios situacijos praėjusią savaitę priėmė ir Vyriausioji rinkimų komisija.

„Vis dėlto Seimo pirmininkas atkreiptų dėmesį, kad į Konstitucinį Teismą galėtų kreiptis ir atskira Seimo narių grupė. Tokiam kreipimuisi prireiktų penktadalio Seimo narių palaikymo“, – teigiama komentare.

Europarlamentaro Valdemaro Tomaševskio vadovaujama partija skunde teigė, kad Seimo rinkimų įstatymą šiurkščiai pažeidė visuomenininko, laidų vedėjo Andriaus Tapino inicijuota kampanija, kuria siekta, jog partija nepatektų į parlamentą.

Vyriausioji rinkimų komisija šeštadienį patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Komisija konstatavo, kad akcija „Viso gero, Voldemortai“ ir leidinys „Viso gero, Valdemarai“ buvo neigiama LLRA-KŠS reklama, tačiau rinkimų kampanijos įstatymo nepažeidė, nes nei A.Tapinas, nei „Laisvės TV“ nebuvo politinės kampanijos dalyviai.

A.Tapinas sako, kad jis jokių teisės aktų nepažeidė, o akcija negali būti prilyginama politinei kampanijai.

Pagal įstatymą, Seimo rinkimų dalyviai per 24 valandas nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimų gali juos apskųsti Seimui arba prezidentui, o Seimas ar prezidentas ne vėliau kaip per 48 valandas kreipiasi į Konstitucinį Teismą su paklausimu dėl Seimo rinkimų įstatymo pažeidimo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s