Politinėms partijoms – per 2,7 mln. eurų dotacijų

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienio posėdyje politinėms partijoms paskirstė antrojo pusmečio dotacijas – 2,751 mln. eurų.

„Nuo pavasario skiriasi tai, kad viena partija yra likviduojama, tai „Tvarka ir teisingumas“. (…) Dėl to, kad viena partija yra likviduojama, asignavimus gaus aštuonios partijos pagal gautus balsus ir viena partija todėl, kad buvo įsteigta po Seimo rinkimų“, – VRK posėdyje sakė komisijos Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriaus vedėja Lina Petronienė.

„Čia yra paskutinis sprendimas pagal 2016 metų rinkimų rezultatus. Pavasarį bus pagal šių metų rinkimų rezultatus“, – pridūrė ji.

VRK duomenimis, vieno rinkėjo balso 2020 metų antro pusmečio finansinis koeficientas sudaro 0,6 euro. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai gaus 733,9 tūkst. eurų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 650,6 tūkst. eurų, Lietuvos socialdemokratų partija – 505,5 tūkst. eurų dotaciją. Liberalų sąjūdžio dotacija sieks apie 280,3 tūkst. eurų, Darbo partijos – 203,7 tūkst. eurų, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos – 164,4 tūkst. eurų. Centro partija-Tautininkai gaus 123,1 tūkst. eurų, partija „Laisvė ir teisingumas“ – 89,5 tūkst. eurų.

Šioms partijoms dotacijos paskirstytos pagal jų praėjusiuose Europos Parlamento, savivaldos ir Seimo rinkimuose gautų balsų skaičių.

Po ilgų svarstymų VRK taip pat nutarė neskirti dotacijos Lietuvos socialdemokratų darbo partijai. Dėl įstatymo kliūčių valstybės paramos ji artimiausiu metu negaus.

Dotacijos pervedamos du kartus per metus – iki kiekvienų metų balandžio 15 ir lapkričio 15 dienos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s