Lietuva – NATO poligonas: Pabradės poligone įrengta daugiafunkcinė šaudykla

Baigtas įgyvendinti bendras Lietuvos, Vokietijos ir NATO Paramos ir viešųjų pirkimų agentūros (NSPA) projektas, kurį įgyvendinant  modernizuota Lietuvos kariuomenės Pabradės poligono infrastruktūra.  Šią savaitę į  Lietuvą atgabenta paskutinė  Švedijos bendrovės SAAB pagamintų mobiliųjų taikinių kėliklių partija.

„Šis bendras Lietuvos – Vokietijos – NATO Paramos ir viešųjų pirkimų agentūros  projektas ir  kelių institucijų bendradarbiavimas yra sėkmės pavyzdys, kuris įkvepia siekiant kitų naujų tikslų modernizuojant Lietuvos kariuomenės poligonus“, – pareiškė krašto apsaugos viceministras Eimutis Misiūnas.

Jis pabrėžė, jog šis projektas rodo, kad bendradarbiaujant su NATO agentūra,  Lietuvos kariuomenei reikalingą įrangą mes perkame tiesiai iš gamintojų, o ne iš tarpininkų.

Gauti sunkieji, stacionarūs, judantys lengvieji taikinių kėlikliai su šaudyklų valdymo sistemomis yra skirti Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje įrengtai daugiafunkcinei šaudyklai bei šiame poligone naujai įrengtoms lengvųjų pėstininkų ginklų, pėstininkų kovos mašinų šaudykloms. Naujųjų mobiliųjų taikinių kėliklių įranga kartu su Lietuvos kariais naudosis ir NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei pajėgumus skiriančios šalys ir kitų sąjungininkų kariai pratybų Lietuvoje metu.

Įgyvendinat šį projektą ženkliai prisidėjo ir Vokietijos gynybos ministerija. Susitarimą dėl Gen. S. Žukausko poligono infrastruktūros modernizavimo projekto finansavimo Lietuvos Krašto apsaugos ministerija su Vokietijos gynybos ministerija pasirašė 2018 metais. Pagal jį Vokietija padengė trečdalį lėšų mobiliųjų taikinių kėliklių įrangai, įskaitant valdymo ir vertinimo technologiją įsigyti. Šios lėšos projektui, kurio bendra vertė siekia 3,4 mln. eurų (be PVM), Lietuvai skirtos pagal Vokietijos Vyriausybės programą „Šalių partnerių saugumo, gynybos ir stabilumo užtikrinimas ir stiprinimas“.

Gavus mobiliuosius taikinių kėliklius poligone įrengtos šaudyklos bus aprūpintos labai modernia ir patikima įranga, kuri pagerins tiek šarvuotos technikos įgulų, tiek karių individualių šaudymo įgūdžių tobulinimą.

Dalis taikinių kėliklių bus naudojama Gen. S. Žukausko poligono daugiafunkcinėje šaudykloje – tankams ir šarvuotajai technikai treniruojantis atlikti kovinius šaudymus (iki 3 km atstumu) su manevru ne tik dienos, bet ir nakties metu, taip sukuriant šaudykloje realias mūšio sąlygas.

„Padedant NATO Paramos ir viešųjų pirkimų agentūrai Lietuva, kaip ir kitos NATO šalys, siekia sukurti ilgalaikius santykius su „SAAB“ diegiant naujos kartos taikinių kėliklių ir simuliacines sistemas Lietuvos kariuomenės poligonuose, todėl jau šiais metais bus testuojamos „LOMAH“ (angl. Location of Miss and Hit) sistema, kuri parodys pataikymo sklaidą realiu laiku ir leis pagerinti šaulio taiklumą. 2021 m. numatytas LOMAH sistemų įdiegimas. Taip pat Lietuva bus pirmoji šalis, kuri įdiegs kėliklių sistemas šaudymui uždarose patalpose“, – pranešė projekto koordinatorius pulkininkas leitenantas Virginijus Kleponis.

Čia taip pat numatoma naudoti judančius taikinius, terminius taikinius, mūšio imitavimo sistemas, dūminius imitatorius ir kt. Iki galo užbaigus darbus poligone ši daugiafunkcinė šaudykla bus viena moderniausių Baltijos regione.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s