Lietuvoje trims savaitėms įvestas karantinas: ką tai reiškia

Dėl plintančio koronaviruso Lietuvoje šeštadienį įsigalioja karantinas, mažiausiai trims savaitėms visoje šalyje nustatantis įvairius draudimus ir suvaržymus.

Kaukės: Apsaugines veido kaukes visose viešose vietose turės dėvėti asmenys nuo 6 metų, to galės nedaryti sportuojantys lauke ar profesionalūs sportininkai ir teisėjai varžybose, taip pat asmenys, kai jiems būnant su kauke neįmanoma suteikti tam tikrų paslaugų. Išimtis taip pat taikoma neįgaliesiems, jei jie negali dėvėti kaukės dėl sveikatos būklės.

Renginiai ir susibūrimai: Draudžiami visi renginiai, išskyrus aukšto meistriškumo sporto varžybas be žiūrovų, ir didesni nei penkių asmenų susibūrimai (išskyrus šeimas), išimtis taip pat taikoma laidotuvėms, kur galės dalyvauti iki 10 asmenų. Asmenys ar asmenų grupės vieni tarp kitų turi išlaikyti 2 metrų atstumą. Taip pat rekomenduojama atsisakyti asmeninių švenčių, kontaktų su kitų šeimų nariais arba susitikti ne daugiau dviem šeimoms dėvint kaukes, riboti judėjimą ir, jei reikia, vykti tik į darbą, parduotuvę ar gydymo įstaigas.

Poilsis ir laisvalaikis: Draudžiama sveikatinimo paslaugų centrų, teikiančių poilsio paslaugas, veikla, taip pat kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas. Treniruotis juose galės aukšto meistriškumo sportininkai, taip pat leidžiamos individualios treniruotės.

Maitinimas: Draudžiama restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų, lošimo namų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla, išskyrus kai maisto paslauga teikiama išsinešimui ar tai daroma įstaigų, įmonių teritorijose ir patalpose.

Prekyba ir paslaugos: Parduotuvėse ir paslaugų teikimo vietose turi būti užtikrintas 10 kv. metrų plotas vienam lankytojui, laikomasi visų saugumo reikalavimų, paslaugų teikėjai taip pat turi užtikrinti 10 kvadratinių metrų plotą klientui arba vienu metu aptarnauti tik vieną žmogų.

Darbas: Viešojo sektoriaus įstaigos turi dirbti nuotoliniu ar iš dalies nuotoliniu būdu, išskyrus būtinas funkcijas darbo vietoje. Privačiam sektoriui tai rekomenduojama.

Ugdymas: Ikimokyklinis ir pradinis ugdymas vyks įprastu būdu, išskyrus kai kurias išimtis 5-12 klasių – nuotoliniu arba mišriu būdu. Neformalus ugdymas taip pat organizuojamas nuotoliniu būdu, išskyrus užsiėmimus lauke, užsiėmimus patalpose ne didesnėmis nei 5 vaikų grupėmis, kai kiekvienam jų tenka 10 kv. metrų patalpų ploto bei individualų ugdymą. Tas pats galioja ir suaugusiųjų užsiėmimams.

Viešasis transportas: Gali būti užimtos tik sėdimos kėdės, tarp keleivių būtina išlaikyti metro atstumą.

Sveikatos priežiūra: Kontaktiniu būdu bus teikiamos odontologijos, nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros paslaugos, skiepijimas, išduodamos darbui reikalingos sveikatos pažymos. Dėl kitų paslaugų teikimo būdo spręs šeimos gydytojas.

Ligonių ir globotinių lankymas: Draudžiamas ligonių lankymas gydymo įstaigose, išskyrus itin sunkius pacientus įstaigos vadovo leidimu, taip pat pacientus iki 14 metų ir gimdyves. Draudžiama lankyti socialinių globos įstaigų globotinius, išskyrus sunkius ligonius. Taip pat laikinai ribojami ilgalaikiai ir trumpalaikiai pasimatymai laisvės atėmimo įstaigose, asmenų lankymas užsieniečių registracijos centre – patys centro gyventojai galės patalpas palikti 2 valandas per dieną.

Religinės apeigos: Rekomenduojama masines religines apeigas vykdyti nuotoliniu būdu arba riboti asmenų srautą užtikrinant kiekvienam jų 10 kv. metrų ploto ir 2 metrų atstumus tarp apeigų dalyvių.

Karantinas įsigaliojo vidurnaktį ir truks iki lapkričio 29 dienos 24 valandos. Sveikatos apsaugos ministras A.Veryga neatmeta, kad jis bus tęsiamas. Šis režimas, skirtas suvaldyti koronaviruso plitimą, Lietuvoje įvedamas antrąkart – pirmasis karantinas galiojo kovo-birželio mėnesiais.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s