Lietuvos šiaurės-vakaruose ieško vietos naujam poligonui

Krašto apsaugos ministerijai (KAM) Akmenės, Kelmės, Mažeikių, Šiaulių ir Telšių rajonuose žvalgantis vietų naujam 17 tūkst. hektarų dydžio poligonui, kai kur žmonės pradėjo rinkti parašus prieš tokios teritorijos įrengimą kaimynystėje.

Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras sako, kad KAM galėtų paieškoti ir blogesnių žemių.

„Ir Šiaulių rajone, ir Akmenės rajone užgriebtų gerų derlingų žemių ir privačių miškų“. – apgailestavo meras.

Kelmės rajono mero pareigas laikinai einantis vicemeras Egidijus Ūksas svarsto, jog ilgalaikės investicijos, kurios ateitų su poligonu, „rajonui ir verslui būtų vienareikšmiai gerai“, bet neatmeta, jog daugumas vietinių gyventojų gali turėti kitokią nuomonę.

Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas svarsto, ar kompensacija gyventojams už paimtą žemę atitiks realią rinkos kainą. Jis klausia, kodėl nepadaryti bendro poligono su Latvija.

„Pavyzdžiui, ant Lietuvos ir Latvijos sienos – juk abi yra NATO šalys? O gal strategiškiau būtų turėti poligoną arčiau rytinių sienų?“ – klausė meras.

Krašto apsaugos viceministro Eimučio Misiūno teigimu, „šiuo metu dar nėra apsispręsta nei dėl rajono, nei dėl konkrečios būsimo poligono vietos“.

Žemės sklypo naujam poligonui įrengti galimybių studiją KAM užsakymu atliko Vilniaus Gedimino technikos universiteto Teritorijų planavimo mokslo institutas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s