Suteikę karinę pagalbą Lietuvai, sąjungininkai grįžta namo: pratybos „Brilliant Jump 2020“ baigėsi

Lapkričio 6 d. oficialiai baigėsi vienos didžiausių šiais metais regione vykdytos NATO aljanso pratybos „Brilliant Jump 2020“ („Nuostabusis šuolis 2020“). Šiose pirmą kartą mūsų šalies teritorijoje surengtose tarptautinėse perdislokavimo pratybose vadovaujami NATO Jungtinės sąjungininkų vadavietės Brunsume (angl. Headquarters Allied Joint Force Command (HQ JFC) Brunsum) kariai iš Lenkijos, Ispanijos, Čekijos ir Lietuvos treniravosi veikti kaip itin aukštos parengties jungtinės NATO greitojo reagavimo pajėgų grupė (angl. Very High Readiness Joint Task Force, VJTF). Tokio lygmens pasirengimo vykdyti užduotį mokymai tarptautiniams greito reagavimo pajėgumams Europoje vyko tik antrą kartą.

Pratybų metu per beveik devynias dienas panaudojant oro, jūrų, geležinkelio ir kelių tinklą iš Lenkijos, Ispanijos ir Čekijos į Lietuvą atvyko per 1800 karių ir beveik 600 vienetų įvairios paskirties karinės technikos.

Pratyboms vadovaujančio karininko – Jungtinės sąjungininkų vadavietės Brunsume vado generolo J.Vollmerio vertinimu, šios pratybos yra didžiulio NATO aljanso įsipareigojimo atgrasymui ir gynybai įrodymas.

„Politiniai pokyčiai regione yra nuolat stebimi ir analizuojami. Mes – Jungtinė sąjungininkų vadavietė Brunsume – jau seniai skelbėme apie savo rengiamas pratybas pagal visus reglamentus, todėl nesukūrėme jokio netikėtumo, padarėme tai pagal visas nustatytas procedūras ir manau, kad tuo galime didžiuotis – jei ką nors pasakome, jei įsipareigojame, jei mūsų šalys įsipareigoja vykdyti užduotis, mes laikomės visų nustatytų taisyklių“, – pabrėžė Jungtinės sąjungininkų vadavietės Brunsume vadas.

Pasak Vokietijos generolo, džiugu, jog net šiomis ypatingoms sąlygoms šalims partnerėms pavyko priimti teisingus sprendimus ir per labai trumpą laiką pirmą kartą mūsų regione dislokuoti NATO itin aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgas.

„Per šias pratybas NATO gyvai pademonstravo, kad yra pajėgi per nustatytą laiką permesti didelį karinių pajėgų kiekį sąjungininkams paremti. O mes turėjome galimybę realiai pasitikrinti kaip veikia mūsų, kaip priimančios šalies, logistinė grandinė bei kaip tam yra pritaikyta mūsų infrastruktūra, ką reikia tobulinti. Viskas pavyko, todėl esu dėkingas pratybų organizatoriams. Esu įsitikinęs, kad toks veiksmas komunikuoja labai aiškiai, ir tai prisideda prie atgrasymo“, – komentavo pratybas Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys.

Pasibaigus tarptautinėms pratyboms įvykdę jiems nustatytas pratybų užduotis sąjungininkų kariniai vienetai grįžta į savo valstybėse esančias nuolatinės dislokacijos vietas. Todėl lapkričio 7–10 d. planuojama, kad Lietuvos keliais ir toliau judės karinės technikos kolonos.

Lietuvos kariuomenė nuoširdžiai dėkoja visiems vairuotojams už maksimalų susikaupimą – visų pratybų metu pavyko išvengti net ir mažiausių incidentų ir kviečia ir toliau vairuoti atsakingai. Sutikus karinį konvojų kelyje rekomenduojama laikytis saugaus atstumo ir kelių eismo taisyklių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s