I.Šimonytė: parama Taivanui rodo, kad matome ne tik tai, kas vyksta mūsų pasienyje

Valdančiųjų koalicijos sutartyje įrašyta parama Taivano žmonėms rodo, kad Lietuva stebi globaliai vykstančius procesus, sako dešiniųjų kandidatė į premjeres Ingrida Šimonytė.

„Sutartyje yra deklaruotas principas, ir tas principas susijęs su tuo, kad mes matome ne tik tai, kas vyksta mūsų pasienyje, bet taip pat ir tai, kas vyksta globaliau pasaulyje“, – pirmadienį žurnalistams į klausimą dėl paramos Taivanui atsakė I. Šimonytė.

Konservatorių bei dviejų liberalių partijų pirmadienį pasirašytame susitarime įsipareigojama aktyviai pasisakyti „prieš bet kokius žmogaus teisių bei demokratinių laisvių pažeidimus“.

„Ginsime kovojančius už laisvę visame pasaulyje – nuo Baltarusijos iki Taivano“, – sakoma skiltyje dėl vertybinės užsienio politikos.

Klausiama, ar tai reiškia, kad Lietuva keičia oficialią politiką Kinijos atžvilgiu ir yra pasirengusi galimai reakcijai, I.Šimonytė nurodė, kad sutartyje įvardijamas principas paremti kovojančius už laisvę.

„Nenorėčiau, kad jūs tuos žodžius interpretuotumėt kažkaip su labai toli siekiančiomis išvadomis“, – į klausimą dėl keičiamos politikos krypties atsakė I. Šimonytė.

Parama Taivano žmonėms sutartyje įrašyta Laisvės partijos iniciatyva.

„Laisvės partija siūlo valstybės užsienio politiką grįsti žmogaus teisėmis, pagarba teisės viršenybei, žodžio laisvei, pamatinėms žmogaus teisėms. Manome, kad Taivanui turi būti suteiktas šansas būti pripažintam“, – yra sakiusi Laisvės partijos vadovė Aušrinė Armonaitė.

Laisvės partija siūlė į Vyriausybės programą įrašyti siekį „aktyviai palaikyti Taivano nepriklausomybės pripažinimo ir valstybingumo stiprinimo siekius“, galutinėje sutartyje tai įvardijama kaip parama kovotojams už laisvę. Kinijos ambasada Lietuvoje dėl Laisvės partijos siekio palaikyti Taivano nepriklausomybę yra išsakiusi pasipiktinimą.

„Ambasada reiškia stiprų pasipiktinimą ir tvirtą prieštaravimą. Pasaulyje yra tik viena Kinija, o Taivanas yra neatskiriama Kinijos teritorijos dalis“, – teigė ambasada.

Taivano salos statusas yra vienas iš jautriausių klausimų Kinijai. Kinijos valdžia neatsisako grasinimų jėga gauti teritorijos kontrolę ir siekia, kad Taivanas nedalyvautų tarptautinėje veikloje. Lietuva kaip ir daugelis kitų pasaulio šalių oficialiai nepripažįsta Taivano nepriklausomybės ir laikosi „vienos Kinijos“ politikos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s