Mike’as Pompeo žada sklandų perėjimą prie antrosios Donaldo Trumpo kadencijos

JAV valstybės sekretorius Mike’as Pompeo antradienį pažadėjo užtikrinti sklandų Amerikos administracijos pasikeitimą, bei teigė, jog prezidentu antrai kadencijai bus prisaikdintas Donaldas Trumpas, nors daugelis žiniasklaidos priemonių jau pranešė apie Džo Biedeno pergalę.

„Įvyks sklandus perėjimas prie antrosios Trumpo administracijos“, – per spaudos konferenciją sakė JAV diplomatijos vadovas.

„Pasaulis turi visokeriopai pasitikėti, kad perėjimas, būtinas užtikrinti Valstybės departamento funkcionavimą šiandien… su prezidentu, užimsiančiu postą sausio 20 dieną, minutė po vidurdienio, bus sėkmingas“, – pridūrė M.Pompeo, turėdamas galvoje prezidento inauguracijos datą.

M.Pompeo taip pat paskelbė vyksiantis aplankyti septynių JAV sąjungininkių, nors jos jau pasveikino J.Bideną kaip išrinktąjį prezidentą. Valstybės sekretorius sakė penktadienį išskrisiantis į Paryžių, paskui vyksiantis į Stambulą ir Gruziją, o galiausiai aplankysiantis Izraelį ir tris Persijos įlankos arabų valstybes – Saudo Arabiją, Jungtinius Arabų Emyratus ir Katarą.

Per šiuos vizitus planuojama aptarti D. Trumpo „istorines pastangas kurti taiką ir bendradarbiavimą Vidurio Rytuose“, žurnalistams sakė M.Pompeo. Pastarojo kelionė atrodo būsianti gana kebli, žinant, kad D.Trumpas atkakliai atsisako pripažinti pralaimėjimą rinkimuose ir kad jo administracija kol kas nesiėmė jokių žingsnių ruoštis perduoti valdžią J.Bidenui.

Europos Sąjungos bei NATO narių, kitų provakarietiškų valstybių lyderiai jau pasveikino J.Bideną kaip išrinktąjį JAV prezidentą. Tačiau D.Trumpas atsisako pripažinti jo pergalę, teigdamas, kad rinkimai buvo masiškai klastojami.

Kai kuriose valstijose dabartinis prezidentas inicijavo balsų perskaičiavimą ir teismo tyrimus dėl tariamų pažeidimų.

Paklaustas, ar JAV vis dar turi moralinę teisę skelbti pareiškimus, raginančius užtikrinti laisvus rinkimus kitose šalyse, M.Pompeo atrėžė, kad toks klausimas „absurdiškas“.

„Šis departamentas uoliai rūpinasi užtikrinti, kad rinkimai visame pasaulyje būtų saugūs, laisvi ir sąžiningi, ir mano pareigūnai rizikuoja savo gyvybėmis, kad užtikrintų, jog taip ir būtų“, – tvirtino jis.

Ką gi, atseit, šis batsiuvys vaikšto be batų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s