Antrą kartą Danės upėje skendusio laivo šeimininkams – griežti įpareigojimai

Savaitgalį Danės upėje ties Pilies uostu skendusio laivo šeimininkas įpareigotas kuo skubiau patraukti savo turtą. Vietos valdžia nusiteikusi ryžtingai ir ketvirtadienį, jei nebus žinių apie pašalintą kliūtį iš upės, žada imtis griežtų priemonių.

Šeštadienį vėl pastebėtas skęstantis žvejybos laivas „Ole Willasen“. Prieš septynis dešimtmečius Norvegijoje pastatytas laivas grimzdo jau antrą kartą šį rudenį. Pirmą kartą norvegams priklausantis laivas ėmė skęsti spalio 4-osios naktį. Po to incidento praėjus kuriam laikui buvo išpumpuotas vanduo iš laivo, užtaisyta skylė, pats laivas grąžintas į pradinę būseną.

Tačiau prabėgus kelioms savaitėms jis vėl ėmė skęsti.

Trečiadienio rytą Klaipėdos miesto savivaldybėje dėl laivo-skenduolio buvo surengtas pasitarimas. Nuspręsta įpareigoti šeimininką sutvarkyti savo turtą iki ketvirtadienio ryto.

Tuo tarpu savininkų atstovai informavo, kad yra pasirašyta sutartis su bendrove, kuri išpumpuos vandenį iš laivo bei  grąžins jam pusiausvyrą. Esą susitarta ir dėl buksyravimo į doką, kur laivas bus remontuojamas.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas teigia, kad ketvirtadienį planuojamas dar vienas pasitarimas ir jei paaiškės, kad problema nėra sprendžiama, bus svarstoma, kokių priemonių imtis.

„Pirmąjį kartą, kai laivas skendo, jis buvo pasviręs į kranto pusę ir laivybai netrukdė. Dabar jis pasviro į kitą pusę ir tapo kliūtimi. Situacija gana komplikuota, nes šeimininkai – užsieniečiai. Todėl spręsdami problemą negalime daryti klaidų. Tačiau ir toleruoti negalime. Miesto tokia situacija netenkina, laivas kelia ekologinę grėsmę. Jei nematysime realių darbų, gali tekti taikyti prievartines priemones: būtų sutvarkoma vieta ir apsvarstytas laivo iškėlimas. Tik jis tokiu atveju greičiausiai keliautų ne į doką, o būtų utilizuojamas“, – teigė uostamiesčio meras.

Trečiadienio popietę prie laivo dar nebuvo matoma jokių realių darbų. Vakare V.Grubliauskas gavęs žinių, kad prie laivo plukdoma platforma narams ir jau pradeda darbus.

„Ryte vertinsime, kokie darbai padaryti ir kokie mūsų veiksmai“, – teigė meras.

„Ole Wilassen“ – istorinis Norvegijos laivas, pastatytas 1948 metais. Žvejybinis laivas prieš porą metų buvo remontuojamas Klaipėdoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s