Kariuomenė prisipažino: pratybose „Geležinis vilkas 2020 II“ užfiksuoti koronaviruso atvejai, bet tikslius duomenis slepia

Viešojoje erdvėje pasirodo paprastų kariškių pranešimai, jog šiuo metu vykstančios karinės pratybos „Geležinis vilkas 2020 II“ yra koronaviruso židinys, kurį stengiamasi nuslėpti. Kariuomenė pripažino, kad kai kuriems pratybų dalyviams nustatyti susirgimo atvejai, tačiau konkrečius duomenis slepia nuo visuomenės.

Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viešųjų ryšių vyr. karininkas kapitonas Andrius Dilda pranešė, jog „Geležinis vilkas 2020 II“ pratybos tikrai nėra koronaviruso židinys. Jis taip pat pabrėžė, jog pratybos prasidėjusios tik prieš kelias dienas, todėl tikrai negalėjo sugeneruoti fiksuojamų pavojingos infekcijos atvejų.

„Pratybų metu atsiranda karių, kuriems pasireiškia įvairūs peršalimo simptomai, jie automatiškai pagal mūsų algoritmą testuojami dėl COVID-19 ligos galimybės. Yra keletas atvejų, kai pratybose dalyvaujantiems kariams ta liga yra nustatoma, bet kariuomenė yra pasiruošusi – yra eilė funkcijų, algoritmų, kaip tokiais atvejais elgiamasi“, – teigė kariuomenės atstovas.

Anot jo, daugelis atvejų tarpusavyje visiškai nesusiję, nes tai esą iš skirtingų vietų atvykę ir tarpusavy anksčiau nebendravę kariai. Tokiu atveju kariai atskiriami nuo bendravusiųjų, identifikuojami kontaktai, jie izoliuojami, jiems atliekami tyrimai. Taip siekiama stabdyti ligos plitimą.

Pasak A.Dildos, koronavirusu sergančių karių skaičius tikrai nėra toks, kad būtų galima laikyti židiniu. Be to, pastebima, jog liga dažniausiai nustatoma tiems kariams, kurie yra atvykę iš didesnį viruso proveržį patiriančių regionų.

Kariuomenės medikų vertinimu, dažniausiai kariai būna užsikrėtę kažkur civilinėje aplinkoje – mieste arba namuose – prieš atvykdami į pratybas.

A.Dilda pranešė, jog karinėse pratybose imamasi visų prieinamų priemonių, jog būtų išvengta koronaviruso plitimo.

„Pratybos vyksta atviroje teritorijoje, kalbame apie generolo Silvestro Žukausko poligoną, tai tikrai yra nemaža erdvė. Komandos, besitreniruojančios pajėgos yra atskirtos vienos nuo kitų, stengiamasi nekontaktuoti. Maitinimasis vyksta atskiru specialiu grafiku, jie gyvena skirtingose stovyklose.“ – aiškino karininkas.

Jei COVID-19 atvejis vis dėlto užfiksuojamas, kariai, kurie turėjo artimą kontaktą su sergančiuoju, dažniausiai būna izoliuojami tam tikroje specialioje teritorijoje, jiems atliekami testai.

„Jei gauna neigiamą rezultatą, kurį laiką lieka izoliuotis ir stebi savo sveikatą. Tiems, kuriems nustatomas teigiamas testas, veikia sekantis algoritmas, jie pristatomi į Lietuvos kariuomenės gydymo įstaigą. Tam mes turime keletą numatytų vietų, viena iš jų Druskininkų Karių reabilitacijos centras. Ten kariams suteikiama medicininė pagalba, jeigu tokios reikia. Nemažai atvejų mūsų tarpe tarp jaunų karių yra besimptomiai“, – teigė kariuomenės atstovas.

Kariškiai tikisi, kad situaciją pavyks suvaldyti, kadangi pasitelktos visos kariuomenės turimos priemonės.

„Ribojamas karių, transporto judėjimas, patekimas į pačius karinius vienetus, kur vyksta pratybos, užtikrinamas srautų nesimaišymas. Maitinimo ir sveikatos paslaugos yra organizuojamos specialiai, jei kariams pasireiškia kokie nors simptomai. Taip pat veikia paramos medicinos vienetai, kurie teikia būtinąją medicininę pagalbą. Be abejo, naudojamos ir visos asmeninės apsaugos priemonės – kaukės, dezinfekciniai skysčiai“, – aiškino A.Dilda.

Kariuomenė konkrečių su koronaviruso statistika susijusių skaičių teigė visuomenei nebeskelbsianti, bet pridėjo, jog jie įeina į bendrą valstybės statistiką.

„Mes stengiamės, kiek tai įmanoma, informuoti visuomenę, kokia yra situacija. Didelių židinių, kad būtų dešimtys ar šimtai užsikrėtusiųjų kažkokiuose kariniuose vienetuose, ne tik pratybose, bet ir visoje kariuomenėje tikrai nėra. Taip, sistemoje esančių karių, darbuotojų, civilių tarnautojų serga nemažai, bet nemažai turime ir visoje valstybėje. Nemažai atvejų užsikrečia nuo šeimos narių, nuo artimųjų arba kažkur miestuose“, – informavo kariuomenės atstovas spaudai.

„Geležinis vilkas 2020 II“ tai tarptautinės karinės pratybos, kurios prasidėjo lapkričio 3 d. ir tęsis iki lapkričio 17 d. Šių pratybų tikslas įvertinti Rukloje dislokuotos NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės ir Panevėžyje dislokuoto Karaliaus Mindaugo husarų bataliono pasirengimą veikti sąveikaujant su brigados „Geležinis vilkas“ vadovybės štabu ir kitais NATO sąjungininkais bei partneriais. Pratybose dalyvauja daugiau nei 3 tūkst. karių iš Lietuvos ir devynių NATO valstybių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s