Į Lietuvą atvyks Lenkijos prezidentas A.Duda

Į Lietuvą lapkričio 17-18 dienomis darbo vizito atvyks Lenkijos prezidentas Andžejus Dudą. Vizito metu Gitanas Nausėda ir Andžejus Duda planuoja aptarti dvišalio bendradarbiavimo kovojant prieš koronaviruso pandemiją, vakcinos įsigijimo, regiono saugumo, strateginių energetikos ir transporto projektų, transatlantinių santykių, situacijos ES Rytų kaimynystės valstybėse ir gynybos klausimus, rašoma prezidentūros pranešime.

„Vizitas vyksta ypatingomis sąlygomis – tiek Lietuvai, tiek Lenkijai kovojant su koronavirusu. Mūsų šalys sutelkusios visus pajėgumus, kad viruso plitimas būtų suvaldytas, o jo padariniai ekonomikai minimizuoti. Turime ES lygmeniu koordinuoti bendradarbiavimą ir priimti sprendimus, kad užkirstume kelią pandemijos plitimui, spręsti dėl vakcinos įsigijimo ir greičiau pasiekti ekonominį atsigavimą“, – informavo Lietuvos prezidentas.

Vizito metu ketinama įsteigti Lietuvos ir Lenkijos Prezidentų Tarybą. Ši Taryba žymės kokybiškai naują mūsų šalių sustiprinto bendradarbiavimo etapą dvišalių santykių, NATO ir ES lygiu.

Per vizitą planuojama surengti asmeninį prezidentų pokalbį ir susitikimą su Lietuvos bei Lenkijos atstovais. Lenkijos vadovo vizito proga lapkričio 18 dieną Lietuvos prezidentūra kartu su VšĮ „Versli Lietuva“, Lenkijos ir Lietuvos prekybos rūmais ir Lietuvos pramonininkų konfederacija surengs nuotolinį Lietuvos ir Lenkijos verslo bendruomenių forumą, kurį atidarys Lietuvos ir Lenkijos vadovai.

Lenkijos Prezidentas planuoja susitikti su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu ir kandidate į šį postą Ingrida Šimonyte. Kaimyninės valstybės vadovas taip pat lankysis Antakalnio ir Rasų kapinėse.

Lenkijos Prezidentą lydės ponia Agata Kornhauser-Duda, kuri turės atskirą programą. Lenkijos pirmosios poros vizitas sutampa su reikšminga Lietuvai ir Lenkijai istorine data – paskutiniojo Jogailaičio Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto 500-osiomis gimimo metinėmis.

„Lenkijos vadovo ir pirmosios ponios vizitas organizuojamas ir bus vykdomas laikantis karantino reikalavimų, konsultuojantis su Sveikatos apsaugos ministerijos specialistais ir kitais ekspertais. Vizito metu iki minimumo sumažintas jame dalyvaujančių abiejų šalių atstovų skaičius, atsisakyta didelės dalies tokiems vizitams įprastų renginių. Atsisakyta Lenkijos Prezidento pasitikimo su garbės sargybos kariais, nėra organizuojama oficiali vakarienė. Tačiau iš esmės nepakitęs liks pagrindinis vizito elementas – Prezidentų „tete-a-tete“ susitikimas. Jis vyks laikantis saugaus atstumo, su veido kaukėmis. Prezidentų spaudos konferencija bus surengta nuotoliniu būdu, bus užtikrintos visos būtinos apsaugos priemonės, atstumai tarp asmenų ir minimizuojama kontakto trukmė“, – pranešė Prezidento G. Nausėdos atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

Anksčiau Lenkijos prezidentui buvo diagnozuota koronaviruso infekcija.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s