R.Karoblis JAV išreiškė norą matyti nuolatines amerikiečių pajėgas Lietuvoje

Lietuvos politinė vadovybė  nori, kad Jungtinės Valstijos svarstytų Lietuvą kaip nuolatinę savo pajėgų dislokavimo vietą, pasakė Vašingtone viešintis laikinasis Lietuvos Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Tai jis pareiškė dvišalio susitikimo su laikinuoju JAV gynybos sekretoriumi Chrisopheriu C.Milleriu metu, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Šiuo metu Lietuvoje pratybų tikslais dislokuojamas antras rotacinis JAV karių batalionas.

„Norime, kad Jungtinės Valstijos svarstytų Lietuvą kaip nuolatinę savo pajėgų dislokavimo vietą, todėl investuojame į infrastruktūrą, kurdami sąlygas amerikiečių karių dislokavimui. Esame pasirengę priimti JAV pajėgas ir sudaryti jiems visas galimybes užtikrinti karinį rengimą bei savo užduočių vykdymą“, – susitikime sakė R.Karoblis.

Lietuvos ministras susitikime su Ch.Mileriu akcentavo, jog JAV karių buvimas kartu su NATO pajėgomis sustiprina viso rytinio NATO flango saugumą, todėl Lietuva siekia sukurti visas reikiamas sąlygas sąjungininkų pajėgų rotacijoms Lietuvoje.

„Black Hawk“ sraigtasparniai – istorinis įsigijimas Po dvišalio susitikimo Vašingtone buvo pasirašyta ir Lietuvos bei JAV sutartis dėl „Black Hawk“ sraigtasparnių platformos įsigijimo. Pagal ją Lietuvos kariuomenė įsigis 4 sraigtasparnius UH-60M „Black Hawk“ su papildoma įranga, atsargines dalis, mokymų, remonto bei logistinį paketą. Tai neabejotinai istorinis įsigijimas: atsisakę resursą išeikvojusios Mi-8 platformos, pradedame visiškai naują Karinių oro pajėgų etapą, kuriuo žengiame koja kojon su JAV ir kitomis moderniausiomis sąjungininkių kariuomenėmis“, – sakė R. Karoblis.

Lietuvos kariuomenė tikisi, kad naujieji sraigtasparniai sudarys sąlygas Lietuvos kariuomenei efektyviau vykdyti karinį rengimą, naudoti juos pėstininkams paramai iš oro teikti, nedidelių karinių vienetų greitam permetimui, medicininei evakuacijai ir kitoms užduotims.

Pasak KAM pranešimo, laikinasis JAV gynybos vadovas gyrė Lietuvą už gynybos finansavimo įsipareigojimų vykdymą ir akcentavo, kad „2 procentai nuo BVP turėtų būti grindys, bet ne lubos“.

C. Milleris taip pat domėjosi Lietuvos pozicija Rusijos grėsmės atžvilgiu ir pabrėžė JAV gynybos ir atgrasymo įsipareigojimų tvirtumą bei tęstinumą Lietuvai.

Ministras Vašingtone taip pat susitiko su kitais aukšto rango JAV gynybos departamento atstovais – Oro pajėgų sekretore Barbara M. Barrett, Kongreso atstovais, Sausumos pajėgų sekretoriu Ryanu D. McCarthy (Rajanu Makarčiu).

Lietuvos politinės vadovybės teigimu, JAV yra Lietuvos strateginė partnerė ir pagrindinė Baltijos regiono saugumą užtikrinanti sąjungininkė. Lietuva iš JAV perka ginkluotę – raketų sistemas „Javelin“, taip pat 200 amerikietiškų šarvuotų visureigių. Į Lietuvą dažnai atvyksta rotacinės JAV pajėgos, Amerika taip pat investuoja į Lietuvos poligonų vystymą ir faktiškai pavertė Lietuvos teritoriją savo poligonu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s