Sekmadienį teršalų uoste nebepastebėta, tyrimas tęsiamas

Sekmadienio rytą Uosto direkcijos tarnybos laivu išžvalgė visą uosto akvatoriją, teršalų pėdsakų nepastebėta.

„Šiandien, vos tik prašvitus, buvo pradėta detali akvatorijos žvalgyba laivu „Zunda“. Nuodugniai apžiūrėjus visą uostą, teršalų pėdsakų nebeaptikta. Dėkoju Uosto kapitono tarnyboms, kitiems Uosto direkcijos darbuotojams bei Valstybės sienos apsaugos tarnybai už sutelktą darbą, šeštadienį sėkmingai likvidavusiems uosto akvatorijoje pasklidusias teršalų dėmes. Tikimės, kad taršos šaltinį aplinkosaugininkams pavyks nustatyti greitu laiku ir tokios situacijos nebesikartos“, – pranešė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Šeštadienio ryte uosto akvatorijoje, ties naująja Smiltynės perkėla, buvo pastebėtos plonos teršalų dėmės. Apie įvykį nustatyta tvarka buvo informuotos visos tarnybos.

Teršalų kilmę ir šaltinį nustatinėja Aplinkos apsaugos departamentas. Jis šeštadienį pranešė, jog tarša preliminariai yra naftos produktai.

Imtasi priemonių, kad teršalai nepatektų į Baltijos jūrą, taršos likvidavimo operacijos metu sunaudota apie 120 metrų absorbcinių bonų.

Taršos likvidavimo darbai buvo užbaigti šeštadienio pavakarę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s