S.Skvernelis A.Dudai klausimų dėl žmogaus teisių pažeidimų nekels: bijo susipykti su lenkais

Prieš Lenkijos prezidento A. Dudos vizitą į Lietuvą keliant klausimus dėl žmogaus teisių kaimyninėje šalyje, premjeras Saulius Skvernelis siūlo pasigilinti į situaciją Lenkijoje ir tada reikšti savo nuomonę. Vyriausybės vadovas aiškino, kad „naudodami vien tik propagandinę klišę „teisės viršenybė“, toli nenueisime“.

Žmogaus teisių ekspertai ragina prezidentą Gitaną Nausėdą reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus Lenkijoje. Apie tai ketina kalbėti ir naujos centro dešinės valdančiosios koalicijos atstovai.

Paklaustas, ar nėra rizikos, kad tai gali pabloginti dvišalius Lietuvos ir Lenkijos santykius, atšilusius dabartinės Vyriausybės kadencijos metu, S.Skvernelis atsakė: „Tai nėra rizika. Tiesiog pagal tuos pareiškimus realybė tokia. Tikėtina, kad taip ir bus, juo labiau kad taip ir būdavo visuomet, kada buvo dešinioji valdžia Lietuvoje“.

Tada, kaip reziumavo ministras pirmininkas, būsime unikalūs.

Anot jo, Lietuva susipyko su latviais. S.Skvernelis aiškino, kad dar į valdžią neatėję konservatoriai išsiuntinėjo laiškus ir grasinimus Latvijai ir kitoms kaimyninėms valstybėms.

„Kadangi neturime jokių santykių su Rusija ir Baltarusija, tai beliko susipykti su lenkais ir būsime kaip Pilėnai. Tiesiog apsuptyje kaimynų, su kuriais nebendraujame. Tai rizika yra“, – mano jis.

Kalbėdamas apie Lenkiją, visiems, žinantiems terminą „teisės viršenybė“, S.Skvernelis siūlė pasigilinti ir išsinagrinėti situaciją, koks iš tikrųjų yra ginčas, kokia situacija yra kaimyninėje šalyje, ir tada reikšti savo nuomonę. Vyriausybės vadovas aiškino, kad, naudodami vien tik propagandinę klišę „teisės viršenybė“, toli nenueisime.

„Dėl tų procesų, kurie vyksta su galimu, sakykime, moterų teisių į apsisprendimą pažeidimu Lenkijoje, vėlgi nėra viena pusė teisi. Yra argumentų ir vienos, ir kitos pusės. Tai galbūt reikia išklausyti. Matyt, tą progą turėsime visi: išklausyti Lenkijos poziciją, Lenkijos prezidento poziciją. Kiek mačiau, susitinka ir su veikiančiais politikais, ir su būsimais vadovais. Ir tada darykime išvadas. Išklausykime argumentus. Negalime vien liesti tas propagandines klišes ir pasakyti, kad, žinote, mes čia dabar paimsime tą propagandinę gaidą ir Lenkijos atžvilgiu tą taikysime. Tai pagalvokime, kas yra Lenkija, kas yra Latvija mums, jeigu kitų kaimynų nebėra, ir ar mes norime būti vieni. Ar visgi reikia ieškoti būdų, kompromisų ir įsiklausyti į visas puses“, – samprotavo ministras pirmininkas.

Matyt, draugystė su Lenkija Lietuvos valdovams yra svarbesnė už vertybes.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s