V.Čmilytė-Nielsen: negalime užsimerkti akių į tai, kas vyksta Lenkijoje

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad negalima užmerkti akių į moterų teisių ir reprodukcinės sveikatos klausimus Lenkijoje. Juos parlamento vadovė ketina aptarti ir su Lenkijos prezidentu Andžejumi Duda.

„Mūsų, Liberalų sąjūdžio, pastangomis, reprodukcinės sveikatos klausimai buvo įtraukti į valdančiosios koalicijos susitarimą kaip vieni iš tų, kuriuos būtina spręsti, tai mums ši tema labai svarbi“, – žurnalistams antradienį Seime sakė V.Čmilytė-Nielsen.

„Kaip partneriai, kaip bičiuliai, kaip draugai mes negalime užmerkti (akių – red.) į tai, kas vyksta kaimyninėje šalyje“, – teigė ji. V.Čmilytė-Nielsen antradienį susitiks su vizito į Lietuvą atvykstančiu A.Duda.

„Mūsų suplanuotas susitikimas yra pakankamai trumpas. Matyt, pakalbėsime apie bendrus planus, bendrus darbus, gali būt, kad bus paliestos ir kitos temos“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

Jos teigimu, susitikime gali iškilti ir reprodukcinės sveikatos klausimai.

„Aš manau, kad vienaip ar kitaip ši tema iškils“, – svarstė V.Čmilytė-Nielsen.

Ji pabrėžė, kad Lenkija yra viena svarbiausių Lietuvos partnerių, todėl prezidento vizitas yra labai svarbus.

„Lenkija yra labai svarbus ir artimas mūsų strateginis partneris. Visų pirma, mes vertinam juos kaip partnerius ir draugišką mums šalį, šis vizitas mums yra labai svarbus“, – teigė parlamento vadovė.

Didžiulius protestus Lenkijoje išprovokavo šalies Konstitucinio Teismo sprendimas, kad dabar Lenkijoje galiojantys įstatymai, leidžiantys abortus vaisiaus apsigimimo atvejais, prieštarauja Konstitucijai.

Ši spalį Konstitucinio Teismo paskelbta nutartis dar labiau sugriežtino Lenkijos abortų įstatymus, kurie jau ir taip buvo vieni griežčiausių Europoje. Nutarčiai įsigaliojus, nutraukti nėštumą bus leidžiama tik išžaginimo arba incesto atveju, taip pat tuomet, kai kyla grėsmė motinos gyvybei.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s