Elitiniai Australijos kariai Afganistane atliko 39 civilių gyventojų kruvinas egzekucijas

Elitiniai Australijos kariai per operacijas Afganistane nuo 2009-ųjų iki 2013-ųjų neteisėtai nužudė 39 civilius. Ketverius metus trukusio tyrimo išvadas paskelbė aukščiausias Australijos kariuomenės pareigūnas – gynybos pajėgų vadas Angusas Kampbelas (Angus Campbell).

Pranešime nurodoma, kad yra įrodymų dėl 19-os buvusių ir esamų karių neteisėtų veiksmų.

A. Kampbelas, susipažinęs su metus trukusio tyrimo dėl neteisėto karių elgesio Afganistane 2005–2016 metų laikotarpiu šokiruojančiomis išvadomis, sakė, kad „destruktyvi“ nebaudžiamumo kultūra tarp elitinių pajėgų karių atvedė prie virtinės numanomų nužudymų ir nusikaltimų dangstymo.

„Kai kurie patruliai perėmė teisingumą į savo rankas, buvo laužomos taisyklės, išgalvojamos istorijos, sakomas melas ir žudomi kaliniai“, – pasakė A. Kampbelas ir pridūrė nuoširdžiai atsiprašąs Afganistano žmonių.

„Tarp šių gėdingų faktų yra įtariami atvejai, kai nauji patrulių būrio nariai buvo verčiami šauti į kalinį, kad tas karys įgytų pirmojo nužudymo patirties, laikantis pasibaisėtinos praktikos, vadinamos „kraujo krikštu“, – pasakė generolas.

Tuomet kareiviai inscenizuodavo grumtynes, kad pateisintų incidentą, rašoma tyrimo ataskaitoje.

Ataskaitoje rekomenduojama 19 asmenų atžvilgiu pradėti Australijos federalinės policijos tyrimą ir išmokėti kompensacijas aukų šeimoms.

A. Kambbelas žengė dar toliau. Pareiškęs, kad asmenys, prisidėję prie neteisėto 39 žmonių nužudymo, užtraukė nešlovę pulkui, ginkluotosioms pajėgoms bei Australijai, jis pranešė, kad jų atžvilgiu tyrimo imsis specialiojo karo nusikaltimų prokuroro tarnyba.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s