Lenkijos pareigūnas: Vokietija nori išsisukti nuo atsakomybės už Antrąjį pasaulinį karą

Lenkijos ministro-specialiųjų tarnybų koordinatoriaus atstovas apkaltino Vokietiją vykdant „nuoseklią ir sistemingą informacinę kampaniją“, kuria siekiama nusipurtyti atsakomybės už Antrojo pasaulinio karo žiaurumus, skelbia „Defence24“.

Tokius kaltinimus metęs Stanislavas Žarynas prilygino Vokietiją tokioms šalims kaip Rusija ir Kinija – esą jos yra pavyzdys valstybių, kuriose naudojant įvairius įrankius „vykdomi koordinuoti informaciniai veiksmai“.

Kaip teigė S.Žarynas, Vokietija „daug metų“ vykdo „nuoseklią ir sistemingą“ kampaniją, kurios tikslas – „denacionalizuoti Antrojo pasaulinio karo nusikaltimus“.

„Vokietijos pusės žinučių analizė rodo sistemingą požiūrį. Siekiama nuo dabartinės Vokietijos valstybės nubraukti tai, kas vyko per Antrąjį pasaulinį karą. Berlynas nori sukurti įspūdį, kad karą pradėjo, Lenkiją užpuolė, lenkus žudė ir Holokaustą vykdė ne vokiečiai, o kažkokie denacionalizuoti naciai“, – aiškino S.Žarynas.

Kai kuriems Lenkijos istorikams nepatinka, kad Vokietijoje Trečiojo Reicho veiksmai vadinami nacistiniais, o ne vokiškais. Esą tai nutrina Berlyno atsakomybę už nusikaltimus, be to, gali pasigirsti kaltinimų patiems lenkams – pavyzdžiui, teiginių apie „lenkiškas mirties stovyklas“.

Pernai kalbėdamas buvusioje Aušvico koncentracijos stovykloje, Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis pabrėžė: „Žmones čia kankino ne naciai, o Adolfo Hitlerio Vokietija. Visas šis blogis kilo iš valstybės. To negalima pamiršti, nes kitaip būtų reliatyvizuojamas blogis.“

Anot S.Žaryno, visgi Vokietijos manevrai labiau sietini su istorijos politika, o didžiausią grėsmę Lenkijai esą kelia propagandinės ir informacinės Rusijos kampanijos, kuriomis siekiama išplėsti įtaką regione.

„Rusija meluoja, kraipo Lenkijos, NATO ir Vakarų įvaizdį. Melas yra Rusijos būdas daryti įtaką kitoms šalims“, – tvirtino S.Žarynas, pridūręs, kad Lenkijai kaip svarbiausiai Rytų Europos valstybei kyla didžiausia grėsmė.

„Kremlius nori parodyti, kad Lenkija yra šalis, nuolat kelianti problemų Europai, šalis, kuri kelia grėsmę ES stabilumui ir funkcionavimui. Rusijos Federacija taip pat tikisi sukelti įtampą tarp Lenkijos žmonių ir šalyje dislokuotų JAV karių“, – teigė lenkų pareigūnas.

Praėjusių metų pabaigoje Varšuva susiriejo su Maskva, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Lenkija atsakinga už Antrojo pasaulinio karo pradžią.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s