Panevėžio kariai koronavirusą parsivežė iš pratybų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Panevėžio apskrityje koronavirusinės infekcijos (COVID-19) registruota 150 atvejų.

Koronaviruso proveržis buvo užfiksuotas Karaliaus Mindaugo husarų batalione. Greičiausiai kariai koronavirusą „pasigavo“ Pabradėje vykusiose pratybose.

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono Štabo S5 skyriaus civilių ir kariškių specialistė vyr. seržantė Vilija Jučienė naujienų portalui JP aiškino, kad šiuo metu batalione yra keletas karių, kuriems patvirtinta naujas virusas.

„Dauguma karių neturi jokių ligos simptomų arba jaučia tik lengvus ligos požymius, bet jokių rimtų komplikacijų nėra. Darome prielaidą, kad kariai užsikrėtė kontaktuodami su sergančiais COVID-19 asmenimis. Didžioji dalis karių užsikrėtė ne batalione. Tarnyba batalione ir toliau vykdoma įprastine tvarka“, – sakė vyr. seržantė.

Pasak V. Jučienės, kariams, jeigu yra tokia galimybė, sudaromos sąlygos dirbti iš namų.

„Kariai, kurie serga arba jiems būtina saviizoliacija, Lietuvos kariuomenė suteikia galimybę gydytis ar izoliuotis batalione. Kariai, kurie saviizoliuojasi ar serga namuose laikosi visų Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos nustatytų saviizoliacijos taisyklių. Jeigu bus būtinybė, batalionas pasiruošęs atlikti dezinfekcija. Visi kariai aprūpinti apsaugos priemonėmis ir dezinfekciniu skysčiu, jų kiekis pakankamas“, – informavo Štabo S5 skyriaus civilių ir kariškių specialistė vyr. seržantė V. Jučienė, pridėjusi, kad bataliono teritorijoje ir toliau vykdomos karinis rengimas ir kasdieninė veikla.

Į klausimą, ar bataliono kariams privaloma atlikti testus, S5 skyriaus civilių ir kariškių specialistė vyr. seržantė V. Jučienė neatsakė. Naujienų portalo „JP“ neoficialiomis žiniomis, visi bataliono kariai testuojami.

NVSC Panevėžio departamento direktorius Eugenijus Vilčinskas sakė, kad departamentas informuotas apie COVID-19 proveržį Karaliaus Mindaugo husarų batalione.

„Buvome susitikę su Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadovybe ir jie prašė neteikti informacijos. Tą jie patys padarys. Tokia priimta nuostata. Batalione yra medikų ir jie puikiai žino, kaip elgtis pandemijos atveju“, – aiškino E. Vilčinskas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s