Amerikiečiai provokuoja: Rusija išvijo JAV karinį laivą iš savo teritorinių vandenų netoli Vladivostoko

Rusijos karinis laivas antradienį aptiko netoli nuo rusų kranto Rusijai priklausančioje Ramiojo vandenyno teritorijoje JAV eskadrinį minininką ir jį nuvijo, pareiškė Rusijos Gynybos ministerija.

Ginkluotas valdomomis raketomis JAV karo laivas „USS John S.McCain“ pažeidė Rusijos valstybės sieną teritorinėse vandenyse netoli Vladivostoko miesto, kuomet 5 val. Lietuvos laiku kirto jūrų sieną ir praplaukė 2 km Petro Didžiojo įlanka, teigiama ministerijos pareiškime. Ten pat priduriama, kad prieš tai amerikiečių laivas kelias dienas plaukiojo Japonijos jūroje ir buvo stebimas rusų pajėgų.

Rusijos Ramiojo vandenyno laivyno kovos su povandeniniais laivais eskadrinis minininkas „Admiral Vinogradov“ išsiuntė JAV laivui perspėjimą ir pagrasino „panaudoti taranavimo manevrą, kad išvytų įsibrovėlį iš savo teritorinių vandenų“. Pasak rusų pusės, amerikiečių laivas nedelsdamas sugrįžo į neutralius vandenis ir buvo toliau stebimas.

Vėliau JAV Ramiojo vandenyno laivynas išplatino oficialųjį pareiškimą, kuriame rašoma: „USS John S.McCain“ „pasinaudojo laivybos teisėmis“ toje akvatorijoje, kad „užginčytų pernelyg plačias Rusijos pretenzijas į vandenis“. Pareiškime nepateikiama išsamios informacijos apie incidentą, bet nurodoma, jog amerikiečių minininkas veikė netoli Petro Didžiojo įlankos akvatorijų, kurių JAV nepripažįsta Rusijos teritoriniais vandenimis.

Tos akvatorijos JAV yra ginčijamos nuo 1984 metų, kai Sovietų Sąjunga paskelbė jas savo vandenimis. Rusija tos pretenzijos neatsiima.

Tokių incidentų jūroje pasitaiko retai. Jie liudija apie agresyvią Vašingtono poziciją Maskvos atžvilgiu bei JAV siekį pademonstruoti savo galią tiems kurie nesutinka su amerikiečių hegemonija tarptautinėje arenoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s