Didelė netektis futbolo pasauliui: mirė Diego Maradona

Pasaulio, Europos ir Argentinos futbole – gedulas. Eidamas 61-uosius metus šiandien mirė legendinis futbolininkas Diego Maradona.

Apie vieno geriausių visų laikų futbolininkų mirtį pranešė „Cardin Fatale“. Anot šio šaltinio, 1986 m. pasaulio čempionui sustojo širdis.

D.Maradona mirė savo namuose. Į juos atskubėjo greitoji pagalba, tačiau medikai išgelbėti sportininko jau nespėjo.

Legendinio futbolininko sveikatos būklė suprastėjo lapkričio pradžioje, iš karto po 60-ojo gimtadienio, kurį D.Maradona minėjo spalio 30-ąją. Argentinietis buvo paguldytas į La Platos ligoninę. Kairiajame D.Maradonos smegenų pusrutulyje susidarius kraujo krešuliui, futbolininkas buvo nugabentas į Buenos Aires, kur jam atlikta skubi operacija ir krešulys pašalintas.

„Stebuklas, kad jie aptiko kraujavimą jo smegenyse, galėjusį jį pražudyti“, – praėjus kelioms dienoms po operacijos sakė D.Maradonos advokatas Matiasas Morla.

1960-aisiais Buenos Airėse gimęs D.Maradona laikomas vienu geriausių visų laikų futbolininkų. Per karjerą jis atstovavo „Argentinos Juniors“, „Boca Juniors“, „Barcelona“, „Napoli“, „Sevilla“ ir „Newell’s Old Boys“ komandoms.

Ryškiausia pėdsaką jis paliko Italijos „Napoli“ klube, su kuriuo du kartus triumfavo šalies „Serie A“ pirmenybėse ir sykį laimėjo UEFA taurę. Neapolyje D.Maradona net ir po karjeros baigimo išliko tikra ikona, o 10-uoju numeriu pažymėti „Napoli“ marškinėliai yra išleisti į „pensiją“ – jų negali vilkėti joks kitas komandos žaidėjas.

Didžiausią karjeros pergalę D.Maradona pasiekė 1986 m., kai su Argentinos rinktine Meksikoje tapo pasaulio čempionu. D.Maradona tame turnyre pelnė 5 įvarčius, tarp jų – ir vieną gražiausių, ir vieną skandalingiausių futbolo istorijoje, kuriuos argentinietis pasiekė ketvirtfinalyje prieš Angliją. Iš pradžių D.Maradona pasižymėjo nukreipdamas kamuolį vartus ranka, o vėliau šis įvartis buvo pramintas „Dievo ranka“. Antrą įvartį jis pelnė prasivaręs kamuolį pro pusę anglų žaidėjų ir per pusę aikštės.

2002-aisiais FIFA antrąjį D.Maradonos įvartį į Anglijos rinktinės vartus išrinko gražiausiu XX amžiuje.

D.Maradonos įvarčiai nuo 5:25 min.:

Legendinis argentinietis yra paskutinis, atvedęs savo šalį į pasaulio čempionų sostą. Po ketverių metų, 1990-aisiais, jo vedama Argentina dar kartą žaidė planetos pirmenybių finale, bet tąsyk nusileido Vokietijai. D.Maradona žaidė ir 1994 m. pasaulio čempionate JAV, bet iš jo „Auksiniu berniuku“ vadintas futbolininkas buvo išsiųstas namo jau po antrojo mačo, kai nesugebėjo praeiti dopingo testo.

D.Maradona ne sykį buvo rinktas geriausiu visų laikų futbolininku ir net sportininku. 2000-aisiais FIFA argentinietį kartu su brazilų legenda Pele pripažino geriausiais praėjusio amžiaus futbolininkais.

Profesionalaus sportininko karjerą jis baigė 1997 m., o po jos išbandė daugybę trenerio kėdžių įvairiuose klubuose. Vis dėlto komandos stratego karjera jam klostėsi ne taip sėkmingai kaip žaidėjo. Ryškiausias jo darbas buvo prie Argentinos rinktinės vairo, bet svarbiausio egzamino 2010 m. pasaulio čempionate Diego neišlaikė, kai argentiniečius ketvirtfinalyje laimėdami 4:0 išspyrė vokiečiai.

Vėliau D.Maradona treniravo menkai žinomus Jungtinių Arabų Emyratų, Meksikos ir Argentinos klubus, o iki mirties turėjo darbą „Gimnasia de La Plata“ klube, kuris žaidžia aukščiausiame Argentinos divizione. Nepaisant jo nesėkmių po futbolininko karjeros pabaigos, Argentinoje D.Maradonos statusas išliko netoli dieviško.

D.Maradonos trenerio karjera pynėsi ir su jo problemomis dėl alkoholio ir narkotikų. Jau baigęs karjerą, 2000 ir 2004 metais D.Maradona buvo guldomas į ligoninę dėl širdies sutrikimų, kuriuos daugelis siejo su futbolininko priklausomybe narkotikams. Ligoninėje jis atsidūrė ir 2007 metais, o pastaruoju metu jam buvo atliktos kelios operacijos. Vienos iš jų D.Maradonai prireikė po to, kai prasidėjo kraujavimas futbolininko skrandyje.

Preliminariais duomenimis futbolo legenda mirė dėl ūmaus širdies nepakankamumo ir plaučių edemos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s