Į Ukmergę išgabenta pirmoji iš 40 perspėjimo sirena

Lietuvoje įvykus pavojų keliančiai nelaimei, gyventojai būtų perspėjami sirenomis. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) duomenimis, savivaldybėms artimiausiu metu bus perduota 40 sirenų.

Pirmoji jų antradienį išgabenta į Ukmergės rajoną. Ji bus pastatyta savivaldybės parinktoje vietovėje. Šia sirena bus net tik perspėjama garsiniu signalu, ja bus galima perduoti gyventojams ir reikiamą informaciją apie gresiančią nelaimę, rašoma PAGD pranešime.

Netrukus naujosios sirenos turėtų pasiekti Kauno ir Klaipėdos miestų, taip pat Kauno, Jonavos, Kaišiadorių, Kėdainių, Klaipėdos, Šilutės, Panevėžio, Jurbarko rajonų ir Pagėgių savivaldybes. Šiuo metu Lietuvoje yra 891 sirena. Jomis perspėjama apie 55 proc. Lietuvos gyventojų. Įrengus naująsias sirenas, gyventojų perspėjimo aprėptis padidėtų per 65 proc.

Pasak Priešgaisrinės pasaugos ir gelbėjimo departamento Civilinės saugos valdybos viršininko Edgaro Gedos, pastaruoju metu ypatingas dėmesys skiriamas Baltarusijos atominės elektrinės galimo poveikio zonoje esančioms Vilniaus, Švenčionių ir Šalčininkų rajonų savivaldybėms, kuriose perspėjimo sirenomis vidurkis yra apie 35 proc. Pradėjus naudoti naująsias sirenas šiose savivaldybėse jis padidėtų iki 63 proc.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena, kad, išgirdus sirenas, gyventojams rekomenduojama įsijungti Lietuvos radiją ar televiziją ir išklausyti skelbiamą pranešimą ir rekomendacijas.

Daugiau informacijos, kaip pasirengti galimoms nelaimėms, rasite interneto puslapyje LT72.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s