Buvęs Kauno Panemunės komjaunimo sekretorius L. Linkevičius nurodė, kad NATO turi nuosekliai palaikyti Ukrainą ir Gruziją

Gruodžio 2 dieną vyko antroji NATO valstybių narių užsienio reikalų ministrų nuotolinio susitikimo sesija, kurioje ministrai aptarė saugumo situaciją Juodosios jūros regione, Kinijos keliamus iššūkius. Į diskusiją taip pat buvo pakviesti NATO partneriai Azijos-Ramiojo vandenyno regione, Švedija, Suomija ir Europos Sąjungos Vyriausiasis įgaliotinis Džosepas Borelis.

Laikinai einantis Lietuvos diplomatijos vadovo pareigas buvęs Kauno Panemunės rajono komjaunimo sekretorius Linas Linkevičius, kalbėdamas Lietuvos, Čekijos, Latvijos ir Slovakijos vardu, atkreipė sąjungininkų dėmesį į būtinybę glaudžiau bendradarbiauti su partneriais Juodosios jūros regione – Ukraina ir Gruzija.

Ministras pristatė Lietuvos iniciatyva parengtą 13-os bendraminčių šalių laišką, kuriame kviečiama išlaikyti deramą dėmesį NATO atvirų durų politikai.

„Esame tvirtai įsipareigoję padėti Ukrainai ir Sakartvelui integracijos į euroatlantinę bendriją kelyje. Norime paskatinti ieškoti sprendimų, kurie sustiprintų ne tik mūsų partnerių, bet ir mūsų pačių saugumą“, – pasakė L. Linkevičius.

Nuotolinės konferencijos metu taip pat buvo aptarti Kinijos keliami iššūkiai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s