Priimtas naujas Karo policijos įstatymas: sveiki atvykę į karinę diktatūrą

Lietuvoje patyliukais skubiai priimtas neatitinkantis Konstitucijos Karo policijos įstatymas. Jį jau pasirašė Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda.

Įdėmūs ir pilietiški Lietuvos žmonės naujame įstatyme aptiko daug klaidų ir kitų dalykų, kurie šiurkščiai pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstituciją. Su teisės akto tekstu galima susipažinti čia.

Įstatymu, kuris įsigalios 2021 m. sausio 1 d., karo policijai ne karo ir net ne nepaprastosios padėties metu suteikta teisė veikti ne tik kariniuose daliniuose ir lydint karinį transportą, bet ir visur bet kur Lietuvoje.

Labiausiai naujame įstatyme užkliūna tokia nuostata: pagal 13 str. 5 p., „Karo policijos pareigūnas, atlikdamas jam nustatytas funkcijas, turi teisę be patalpos savininko ar gyventojo sutikimo, be teismo sprendimo bet kuriuo paros metu įeiti į fiziniams ar juridiniams asmenims priklausančias gyvenamąsias ar negyvenamąsias patalpas, teritorijas, sustabdyti transporto priemones ar patekti į jas. Atsisakius paklusti, Karo policijos pareigūnai turi teisę jėga atidaryti patalpas ir transporto priemones“. Sveiki atvykę į karinę diktatūrą.

Šia proga 2020 m. gruodžio 4 dieną Lietuvos Seime įvyko Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos ir Lietuvos Visuomenės Tarybos spaudos konferencija „Naujasis Karo policijos įstatymas – grėsmė visuomenės saugumui“.

Spaudos konferenciją galima žiūrėti čia:

Kreipiamasi į LR Seimo Pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen dėl kadenciją baigusio LR Seimo paskutiniąją darbo dieną neapdairiai ir skubotai (arba greičiau sąmoningai ir labai gerai apgalvotai) per 1 minutę priimto naujos redakcijos Karo policijos įstatymo, prieštaraujančio LR Konstitucijai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s