L. Linkevičius supažindino demokratinį pasaulį su Baltarusijos režimo žiaurumais

Gruodžio 4 dieną Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių taryboje Ženevoje (Šveicarija) vyko interaktyvus dialogas dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje po rugpjūčio 9 dienos prezidento rinkimų. Apie tai skelbiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime „L. Linkevičius dar kartą paragino Baltarusijos vadovybę liautis pažeidinėti žmogaus tieses ir patraukti atsakomybėn už tai atsakingus asmenis“.

Nuotolinėje sesijoje pasisakęs laikinai einantis Lietuvos diplomatijos vadovo pareigas Linas Linkevičius paragino tarptautinę bendruomenę ir toliau visapusiškai dalyvauti sprendžiant rimtus žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje.

„Nors rugsėjo mėnesį vykusioje JT Žmogaus teisių tarybos 45-oje sesijoje buvo išreikštas tarptautinės bendruomenės susirūpinimas žmogaus teisių padėtimi Baltarusijoje, smurtas prieš taikius demonstrantus, žurnalistų sulaikymai, neteisėti įkalinimai, kankinimai, priverstiniai žmonių dingimai, represijos prieš politinę opoziciją ir pilietinę visuomenę  tapo dar žiauresni“, – demokratinio pasaulio politinius atstovus informavo Linas Linkevičius.

Lietuva dar kartą pareikalavo, kad Baltarusija liautųsi pažeidinėjus žmogaus tieses, atliktų skubius, išsamius ir nepriklausomus tyrimus dėl Romano Bondarenko nužudymo ir kitų su protestais susijusių baltarusių civilių mirčių, o kaltus asmenis patrauktų atsakomybėn. Baltarusijos vadovybė buvo dar kartą paraginta žmogaus teisių klausimais bendradarbiauti su JT institucijomis.

Žmogaus teisių padėtis Baltarusijoje bus svarstoma ir JT Žmogaus teisių tarybos 46-ojoje sesijoje, vyksiančioje 2021 metų vasario 22-kovo 19 dienomis. Jos metu bus pristatytas rašytinis JT Vyriausiosios žmogaus teisių komisarės raportas šia tema.

Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022-2024 metų laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje kaip stebėtoja.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s