Mokslininkai: 2020-tais metais Lietuvoje žmonių mirė ženkliai daugiau negu pernai

Palyginti su praėjusiais metais šiemet jau mirė 3000 žmonių daugiau. Greičiausiai tai pasekmės negautų paslaugų ar baimės vykti į gydymo įstaigas, kad neužsikrėstų COVID-19, skelbia valstybinis transliuotojas.

„Įrodymais pagrįstos medicinos grupės“ nariai Santaros klinikų profesorius Laimonas Griškevičius, Švedijoje gyvenantis dr. Jonas Bačelis, Kembridžo universiteto ligoninės gydytojas Tumas Beinortas ir Vyriausybės COVID-19 vyriausiasis analitikas dr. Aistis Šimaitis, atlikę skaičiavimus, priėjo išvados, kad per septynias pastarąsias savaites apskritai mirusių žmonių skaičius buvo beveik pustrečio karto didesnis už mirusiųjų nuo COVID-19. Jų skaičiavimais, per pastaruosius 20 metų 48-ąją savaitę numirdavo maždaug po 700 žmonių, šiemet per 48 savaitę, t. y. lapkričio 23-29 dienomis, mirė 1107 žmonės – t.y. 399-iais daugiau.

Matematikas, duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius tikina, kad maždaug pusė nustatytų koronaviruso atvejų lieka neištirti, nežinia, kiek gyvybių iš tiesų galėjo nusinešti COVID-19“, – informuojama straipsnyje „Per tą patį laikotarpį šiemet mirė 3 tūkst. žmonių daugiau – įžvelgia negautų paslaugų ir baimės gydytis pasekmes“.

Tačiau nors šiemet ir mirė daugiau žmonių, bet mirusių būtų dar kur kas daugiau, jei ne didžiulės Vyriausybės pastangos ir ryžtas kovojant su pasauline koronaviruso pandemija. Apie savo pasiekimus kovojant su šia liga ne kartą yra kalbėję Vyriausybės ir jai pavaldžių institucijų atstovai su žaliųjų valstiečių premjeru Sauliumi Skverneliu bei Sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga priešakyje.

Tiems kritikuojantiems, esą per tą mūšį su koronavirusu šiais metais nukentėjo kitos medicinos sritis ir dėl to mirė daugiau žmonių, galima priminti, kad Vyriausybė visas pastangas skyrė būtent kovai su koronavirusu, pandemijos suvaldymu, o ne su kitomis ligomis. Jei Vyriausybė būtų skyrusi pastangas kovoje su širdies kraujagyslių, vėžinėmis ligomis ar tuberkulioze, ta kova taip pat būtų pažymėta sėkmės ženklu.

Tačiau pasaulinė koronaviruso pandemija paskatino jėgas sutelkti būtent prieš koronavirusą, kur Lietuva ir pasiekė ypač aukštų rezultatų, ypač pirmosios pandemijos bangos akivaizdoje, kurią sėkmingai suvaldė.

Su antrąja banga dabar kovoti sekasi prasčiau, tačiau yra visos prielaidos, kad trečioji koronaviruso banga jau naujos Vyriausybės pastangomis bus suvaldyta ir paguldyta ant menčių. O ketvirtos ir penktos bangos lauks toks pat likimas kokios sulaukė pirmoji banga ir sulauks trečioji banga.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s