Artilerijos batalione Radviliškyje – koronaviruso protrūkis

Radviliškyje dislokuoto Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono kariams nustatyta keliasdešimt koronaviruso atvejų, pradėtos taikyti griežtos ligos valdymo ir koronaviruso plitimo prevencijos priemonės, ketvirtadienį pranešė kariuomenė. Kariams liga patvirtinta anksčiau šią savaitę, jie buvo nedelsiant izoliuoti medicinos punkte, čia stebimi ir gydomi. Vėliau juos rengiamasi transportuoti į nustatytas infekcijos gydymo vietas.

„Visų karių būklė gera, didžioji dauguma jų nejaučia ligos simptomų“, – informavo kariuomenė.

Su jais kontaktavę kariai izoliuojami dalinio teritorijoje, o gyvenamosios patalpos dezinfekuojamos.

Pasak kariuomenės, visi kariai tiriami pirmąją tarnybos dieną, o nustačius koronavirusą, buvo tolimesniam medikų stebėjimui ir gydymui perkelti į kitą kariuomenės vienetą. Šie kariai sirgo lengva ligos forma ir po dviejų savaičių grįžo į karinį dalinį bei tęsė bazinį kario kursą.

Daugiau COVID-19 atvejų iki gruodžio pirmos savaitės pabaigos šauktinių karių tarpe nebuvo užfiksuota. Pagal Lietuvos kariuomenės informaciją, tarp karių antrosios koronaviruso bangos susirgimai iki šio naujo atvejo atsiradimo jau kurį laiką mažėjo.

Šiuo metu susirgusiųjų skaičius dar nėra perkopęs didžiausio susirgimų skaičiaus turėto rudens laikotarpiu ir išlieka mažesnis. Lietuvos kariuomenė anksčiau pranešė, kad neskelbs tikslių susirgusių ir izoliacijoje esančių karių skaičių viešai, siekiant neatskleisti kariuomenės pajėgumų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s