„AstraZeneca“ priėmė sprendimą bendradarbiauti su Rusija gaminant vakciną prieš koronavirusą

Farmacijos milžinės „AstraZeneca“ priėmė sprendimą bendradarbiauti su Rusija gaminant vakciną prieš koronavirusą.

„AstraZenecos“ padalinys Rusijoje penktadienį paskelbė, kad per tolesnius klinikinius skiepų nuo COVID-19 tyrimus bus naudojama rusų sukurtos vakcinos „Sputnik V“ dalis.

„Šiandien skelbiame apie klinikinių bandymų programą „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto sukurtos AZD1222 ir Rusijos Gamalėjos tyrimų instituto sukurtos „Sputnik V“ kombinacijos saugumui ir imunogeniniam poveikiui įvertinti“, – sakoma „AstraZeneca“ pareiškime, paskelbtame kompanijos interneto svetainėje anglų ir rusų kalbomis.

Farmacijos bendrovė pranešė, kad prie tyrimų prisijungs vyresni nei 18 metų asmenys.

Tiek AZD1222, tiek „Sputnik V“ sukurtos naudojant žmogaus adenoviruso vektorius.

Rusijos tiesioginių investicijų fondas, finansavęs rusiškos vakcinos kūrimą, penktadienį paskelbė, kad lapkričio 23 dieną pusiau juokais pasiūlė „AstraZeneca“ „naudoti vieną iš dviejų „Sputnik V“ vakcinos vektorių per papildomus savo pačios vakcinos klinikinius tyrimus“ ir staiga vakarų farmacijos įmonė šį pasiūlymą priėmė.

Tikimasi, kad bandymai prasidės iki 2020 metų pabaigos.

„Skirtingų COVID-19 vakcinų deriniai gali būti svarbus žingsnis kuriant platesnę apsaugą, užtikrinant stipresnį imuninį atsaką ir geresnį prieinamumą“, – pažymima „AstraZeneca“ pareiškime.

Jame priduriama, kad bendradarbiavimas su Gamalėjos tyrimų institutu yra „svarbus norint ištirti vakcinų derinių potencialą, užtikrinantį apsaugos ir prieinamumo sinergiją taikant portfelio metodą“.

Rusija buvo viena pirmųjų šalių, paskelbusių apie koronaviruso vakcinos kūrimą, o savo preparatą pavadino sovietinio Žemės planetos palydovo „Sputnik“ vardu.

Praėjusią savaitę Rusijoje prasidėjo plataus masto visuomenės vakcinacija. Iš pradžių skiepijami medikai ir kiti rizikos grupėms priklausantys žmonės.

Nors „Sputnik V“ bandymų trečiasis ir paskutinis etapas dar nesibaigė, šio preparato kūrėjų teigimu, tarpinių tyrimų rezultatai rodo, kad jo efektyvumas siekia 95 procentus.

Britų ir švedų vaistų gamintoja „AstraZeneca“, kieno vakciną pirks ir Lietuva, anksčiau pareiškė, kad jos vakcinos veiksmingumas vidutiniškai siekia tiktai 70 procentų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s