Lietuvos karinius sraigtasparnius remontuos slovakų įmonė, susitarusi su Rusijos koncernu, kuriam paskelbtos JAV sankcijos

Lietuvos karinius sraigtasparnius už 6 milijonus eurų remontuos Slovakijos valstybinė įmonė, neseniai pasirašiusi kontraktą su Rusijos kariniu koncernu, pranešė LRT radijas.

Krašto apsaugos ministerija tikina, kad su slovakais pasirašyta sutartis užtikrina, jog remontuojami sraigtasparniai nebus išgabenti į trečiąsias šalis.

Konkursą remontuoti Lietuvos karinėms pajėgoms priklausančius sraigtasparnius „MI-8“ šių metų lapkritį laimėjo Slovakijos įmonė „Letecke opravovne Trencin a.s.“. Likus dešimčiai dienų iki sutarties Lietuvoje pasirašymo Slovakijos įmonės vadovai Maskvoje sukirto rankomis su valstybine Rusijos įmone „Russian helicopters“. Pastaroji priklauso garsiajam Rusijos kariniam karinės technikos gamybos ir remonto koncernui „Rostech“, kuris įtrauktas į JAV sankcijų sąrašą.

Gynybos resursų agentūros prie Krašto apsaugos ministerijos vadovas Sigitas Dzekunskas LRT tvirtino, kad slovakai neturi teisės remontuoti orlaivių kitose šalyse.

„Jie negali be mūsų sutikimo pasitelkti sutarties vykdymui trečiąsias šalis“, – užtikrino S. Dzekunskas.

Pasak jo, pagal sutartį numatyta, kad 92 proc. sraigtasparnių remonto darbų atliks pati įmonė, o 8 proc. – subtiekėjas Azerbaidžane.

„Mums svarbu, kad sraigtasparniai nebūtų išgabenti į trečias šalis“, – sakė jis.

Jei slovakai paprašytų to, Krašto apsaugos ministerija tokio leidimo neduotų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s