Nauja vyriausybė – naujas karantinas: Lietuvoje drastiškai sugriežtinami apribojimai

Šiandien naujai paskirta vyriausybė nutarė pratęsti karantiną iki kitų metų sausio 31 dienos, ir nustatė jog nuo gruodžio 15-tos dienos įsigalios griežtesni ribojimai nei buvo iki šiol.

Draudžiamas nebūtinasis judėjimas tarp savivaldybių, apribojamas žmonių išvykimas iš namų be svarbios priežasties, tačiau šeimoms bus leidžiama palikti namus pasivaikščioti atvirose vietovėse savivaldybės ribose, nesusitinkant su kitų šeimų ar namų ūkių nariais.

Duris privalės užverti ir ženkli dalis parduotuvių. Uždrausta prekyba nebūtinaisiais produktais – turės užsidaryti aprangos, buities ir kitos ne maisto prekių parduotuvės. Veikti taip pat negalės kirpyklos bei grožio salonai.

Nuo gruodžio 15 dienos 00 val. iki 2021 metų sausio 3 dienos 24 val. draudžiama išvykti už savo gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijos ribų, išskyrus atvejus, kai vykstama į darbą, laidotuves arba dėl būtinosios medicinos pagalbos ar į sau priklausančius namus kitoje savivaldybėje, t.y. šis ribojimas nebus taikomas asmenims, kurie vyksta į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto, priklausančio jiems nuosavybės teise.

Tiesa, šis ribojimas – vienintelis, kuris galios ne iki sausio galo, o iki sausio 3 d. 24 val.

Draudžiami daugiau nei vienos šeimos ar namų ūkio artimi kontaktai, išskyrus neatidėliotinus atvejus, kai reikia suteikti pagalbą, prižiūrėti sergančius ar negalinčius savimi pasirūpinti asmenis. Vienos šeimos nariams bus galima išvykti pasivaikščioti atviroje vietoje.

Draudžiama parduotuvių, įskaitant parduotuves prekybos ir (arba) pramogų centruose, turgaviečių ir kitų viešųjų prekybos vietų veikla. Šis draudimas netaikomas parduotuvėms, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir optometrijos techninių priemonių pardavimas; maisto prekybai turgavietėse ir kitose viešose vietose. Veikti taip pat galės internetinės prekybos prekių atsiėmimo vietos.

Parduotuvėse, įskaitant parduotuves prekybos ir (arba) pramogų centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, kurių veikla nedraudžiama, turi būti užtikrinamas 10 kv. m prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo.

Be to, atšaukiamas ankstesnis ribojimas, leidęs parduotuvėms naudoti tik 20 procentų automobilių stovėjimo vietų.

Draudžiama teikti kontaktinio pobūdžio paslaugas, išskyrus tas, kurių teikimas nėra draudžiamas vyriausybės nutarimu. Grožio salonai ir kirpyklos taip pat turės užverti duris. Paslaugų, kurios šiuo nutarimu nėra draudžiamos, teikimo vietose turi būt užtikrinamas 10 kv. m paslaugos teikimo plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo.

Draudžiama teikti laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių (išskyrus viešąsias pirtis, skirtas asmenų higienos poreikiams tenkinti), diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kinų klubų paslaugas, draudžiamas laisvalaikio paslaugų įstaigų (tiek fizinių, tiek juridinių asmenų) ir laisvalaikio paslaugoms teikti skirtų patalpų lankymas. Taip pat fizinis lankytojų aptarnavimas ir šių įstaigų (tiek fizinių, tiek juridinių asmenų) nuosavybės teise ar kitais teisėtais pagrindais valdomų patalpų nuoma, subnuoma ir panauda, skirta privatiems renginiams, šventėms ar kitiems susibūrimams organizuoti. Išskyrus aukšto meistriškumo sporto pratybas, užtikrinant valstybės lygios ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Apgyvendinimo paslaugoms teikti skirtos patalpos (tiek fizinių, tiek juridinių asmenų nuosavybės teise ar kitais teisėtais pagrindais valdomos) nuomos, subnuomos ar panaudos pagrindais gali būti naudojamos tik asmenų izoliacijai.

Ikimokyklinis, priešmokyklinis ir pradinis ugdymas vykdomas nuotoliniu būdu. Savivaldybių administracijos privalo užtikrinti ugdymo įstaigose vaikams, kurių tėvai (įtėviai, globėjai) neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu ir kurių priežiūros nėra galimybės užtikrinti namuose arba savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu vaikui yra paskirtas privalomas ikimokyklinis ugdymas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s