A.Lukašenkos grasinimai virsta kūnu: Baltarusija stabdo naftos tranzitą per Lietuvą

Prezidento Aleksandro Lukašenkos grasinimai imtis sankcijų prieš Lietuvos valstybę virsta kūnu. Baltarusija stabdo naftos tranzitą per Lietuvą. Apie tai pranešė „Klaipėdos nafta“ („KN“).

Anot pranešimo, Baltarusijos valstybei priklausanti įmonė „BNK (UK) Limited“ informavo „KN“ apie laikiną naftos produktų prekybos, vykdant krovą per Klaipėdą, sustabdymą sudarant naujus kontraktus tarp BNK ir jų klientų. Visos sutartys tarp BNK ir „KN“ galioja ir toliau, tačiau įsipareigojimai pagal sutartis pristabdomi neapibrėžtam laikotarpiui. Kroviniai, nors ir mažesne apimtimi, šiuo metu siunčiami į Klaipėdą ir perkraunami „KN“ naftos terminale tolimesniam eksportui.

„KN“ Komercijos direktoriaus Mindaugo Naviko teigimu, pagal pasiekiančią informaciją šiuo metu sudėtinga konkrečiai įvertinti galimą tokio BNK sprendimo poveikį „KN“ veiklai. Tačiau kol „KN“ klientas neatnaujins įprastų prekybos apimčių, kraunant naftos produktus per Klaipėdą, tikimybė, jog baltarusiški kroviniai nebus siunčiami į Lietuvą, vertinama kaip pakankamai reali ir todėl būtina ruoštis įvairiems veiklos scenarijams.

„Vertinant ekonominiais argumentais, infrastruktūra Klaipėdoje yra parankiausia Baltarusiškų naftos produktų eksportui ar, prireikus, importui. Šiuo metu su klientais Baltarusijoje dirbame įprastiniu režimu, turime numatytų krovinių artimiausiam laikotarpiui. Tačiau suprantame, kad kliento sprendimus greičiausiai diktuoja ne ekonominė, o politinė logika, kurios mes valdyti negalime. Atidžiai vertiname visą mus šiemet pasiekiančią informaciją iš Baltarusijos ir atitinkamai adaptuojame savo veiklos planus diversifikuojant veiklą, plečiant paslaugų ir klientų ratą“, – sako „KN“ Komercijos direktorius Mindaugas Navikas.

Pasak „KN“ komercijos vadovo, atsižvelgiant į šiemet atsiradusį neapibrėžtumą dėl situacijos Baltarusijoje, 2020 m. „KN“ skyrė naujų verslo galimybių paieškai. Tarp tokių – naftos produktų saugojimo paslaugos, kurių paklausa šiemet reikšmingai augo dėl koronaviruso nulemtos pandeminės situacijos ir istoriškai žemų naftos perdirbimo maržų.

„2020-aisiais „KN“ pavyko sėkmingai sureaguoti į besikeičiančius klientų poreikius ir pasiūlyti naftos produktų saugojimo galimybių. Matome ir tolimesnę paklausą naftos terminalo talpų nuomai ir produktų saugojimui ilgalaikėmis sutartimis. Šiuo metu jau esame sudarę keletą tokios paslaugos sutarčių, įskaitant sutartis dėl benzino talpyklų nuomos, kurios mums leis įdarbinti esamą infrastruktūrą. Vertiname tai kaip gan stabilią alternatyvą šviesių naftos produktų krovai“, – pabrėžia M. Navikas.

Kartu su naftos produktų saugojimo paslaugų plėtra ir augančia paklausa, bendrovė planuoja plėsti ir laivas-laivas krovos operacijų apimtis, išnaudojant valdomos infrastruktūros lankstumą.

„Mūsų konkurencinis pranašumas yra tas, kad esame multimodalinis terminalas, kuriame naftos produktai gali būti tiek iškrauti iš visų transporto priemonių, tiek pakrauti į visas transporto priemones. Šiuo metu terminale krauname dviženklį skaičių skirtingų pozicijų krovinių, tokių kaip įprasti naftos produktai, naftos chemijos produktai ir įvairūs biodegalai. „KN“ veiklos strategijoje 2030 esame numatę, toliau diversifikuoti produktų ir paslaugų portfelį, siekiant išvengti vieno kliento ar vieno krovinio dominavimo“, – pabrėžia „KN“ Komercijos direktorius.

Per 9 šių metų mėnesius „KN“ naftos verslo segmente gavo 23,7 mln. eurų pajamų (23,9 mln. eurų prieš metus), iš šios veiklos uždirbtas koreguotas grynasis pelnas siekė 6,7 mln. eurų (7 mln. eurų 2019 m. atitinkamu laikotarpiu). Vertinant bendrovės ir rinkos analitikos duomenis, „KN“ ir toliau išlieka efektyviausiai savo naftos terminalų pajėgumus išnaudojančia bendrove Baltijos šalyse.

„BNK (UK) Limited“ priklauso didžiausiai valstybinei Baltarusijos naftos produktų eksportuotojai – UAB „Baltarusijos Naftos Kompanija“ (rusiškai – „Белорусская нефтяная компания“).

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s