Europos Sąjungos teismas: Vengrija pažeidė prieglobsčio teisę

Europos Sąjungos aukščiausios instancijos teismas ketvirtadienį nusprendė, kad užkirsdama kelią kai kuriems migrantams prašyti prieglobsčio ir perkeldama daugelį jų į tranzito stovyklas Vengrija pažeidė teisę.

„Vengrija neįvykdė savo įsipareigojimų pagal ES teisės aktus dėl tarptautinės apsaugos suteikimo procedūrų“, – nurodė Europos Teisingumo teismas.

Per 2015 metų krizės piką, kai tūkstančiai migrantų ir pabėgėlių plūdo į pietryčių Europą, iš kur keliavo tolyn į šiaurę ir vakarus, Vengrija stojo jiems skersai kelio. Griežtos antiimigracinės politikos besilaikanti ministro pirmininko Viktoro Orbano į nacionalinius interesus besiorientuojanti vyriausybė perkeldavo migrantus į tranzito zonas ir apribodavo jų galimybes prašyti prieglobsčio.

ES teismas nustatė, kad Vengrija neleisdavo prieglobsčio prašytojams išeiti iš stovyklų, kol būdavo nagrinėjami jų prašymai, ir neužtikrino specialios apsaugos vaikams bei pažeidžiamiems asmenims. Anot teismo, jei prašymas suteikti prieglobstį būdavo atmetamas, tam tikrais atvejais „tie kitų valstybių piliečiai būdavo priverstinai palydimi policijos už tvoros, pastatytos keli metrai nuo sienos su Serbija, kur yra žemės ruožas be jokios infrastruktūros“. Tokie veiksmai pažeidžia ES direktyvą, numatančią nelegalių migrantų grąžinimo saugiklius.

„Teisės prašyti suteikti tarptautinę apsaugą suvaržymas, neteisėtas tarptautinės apsaugos prašančių asmenų laikymas tranzito zonose ir neteisėtas trečiųjų šalių piliečių perkėlimas į pasienio rajoną nesilaikant grąžinimo procedūros garantijų yra ES teisės pažeidimai“, – konstatavo teismas.

Budapeštas seniai nesutaria su Briuseliu dėl migracijos ir pabėgėlių politikos. V.Orbano vyriausybė kaltina Bendriją, esą ši bando priversti šalį sutikti su masine imigracija.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s