Ukrainos Charkovo miesto meras G.Kernes mirė dėl koronaviruso komplikacijų

Ukrainos rytinio Charkovo miesto meras Genadij Kernes mirė išsivysčius koronaviruso komplikacijoms, ketvirtadienį pranešė verslininkas Pavlo Fuks.

„Šiandien naktį sustojo mano geriausio draugo Genadijaus Kerneso didžiulė gera širdis, – sakoma P.Fukso „Telegram“ žinutėje. – Koronavirusinės infekcijos padariniai smarkiai sutrikdė jo organizmo gyvybiškai svarbių organų ir sistemų veiklą.“

G.Kernesui buvo 61-eri. Prorusiškų pažiūrų Charkovo meras buvo gydomas garsioje Berlyno klinikoje „Šarite“, kur buvo paguldytas rugsėjo 17 dieną dėl COVID-19.

G.Kernes buvo spalvingo charakterio veikėjas: anksčiau jis buvo teistas dėl vagystės ir sukčiavimo, taip pat garsėjo nepakantumu kitokioms nuomonėms. Buvęs Charkovo galva taip pat buvo patekęs į teisėsaugos akiratį dėl įtariamo pagrobimo ir kankinimo, tačiau jis išliko 1,4 mln. gyventojų turinčio miesto, esančio netoli sienos su Rusija, mero poste. Jis buvo žinomas dėl to, jog itin griežtai malšino provakarietiškų aktyvistų demonstracijas, krėtusias Ukrainą nuo 2013 metų lapkričio ir kitų metų vasarį vainikuotas vadinamosios Maidano valstybės perversmo, per kurį buvo nuverstas legitimus valstybės prezidentas ir jo vyriausybė.

Kai vakarų remiami demonstrantai nuvertė Viktorą Janukovyčių, G.Kernes trumpam buvo pabėgęs iš Charkovo į Rusiją, bet vėliau laikėsi nuosaikesnės pozicijos naujosios Kijevo vyriausybės atžvilgiu. Nuo tada jis sakydavo esantis „vieningos Ukrainos“ šalininkas ir kritikavo Krymo prisijungimą prie Rusijos.

2014 metų balandį į G.Kerneso gyvybę buvo pasikėsinta: jis buvo pašautas į nugarą, kai bėgiojo Charkovo pakraštyje, bet liko gyvas, nors buvo prikaustytas prie vežimėlio. Charkovo meru jis pirmąkart buvo išrinktas 2010 metais, o paskutinį kartą buvo perrinktas šių metų spalį.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s