JAV uždarys paskutiniuosius du konsulatus Rusijoje

Kadenciją baigiančio JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija informavo Kongresą ketinanti uždaryti du paskutiniuosius Rusijoje tebeveikiančius savo konsulatus.

Valstybės departamentas praeitą savaitę pranešė įstatymų leidėjams visam laikui uždarysiantis JAV konsulatą Rusijos Tolimųjų Rytų uostamiestyje Vladivostoke ir laikinai – Uralo regiono mieste Jekaterinburge veikiančią atstovybę.

Šis pranešimas Kongresui buvo išsiųstas gruodžio 10 dieną.

Departamento pranešime Kongresui, su kuriuo susipažino naujienų agentūra AP, sakoma, kad diplomatinės atstovybės uždaromos dėl Rusijos 2017 metais nustatytų apribojimų šalyje dirbančių amerikiečių diplomatų skaičiui. Šie žingsniai yra „atsakas į JAV misijos Rusijoje tebejuntamus sunkumus dėl personalo, 2017 metais Rusijai nustačius JAV misijos darbuotojų skaičiaus lubas ir dėl to susidarius aklavietei dėl diplomatinių vizų“, nurodė Valstybės departamentas.

Uždarius šias atstovybes vienintelė Rusijoje tebeveikianti JAV diplomatinės įstaiga bus ambasada Maskvoje. 2018 metais Rusija nurodė Vašingtonui uždaryti JAV konsulatą Sankt Peterburge, kai Rusijos JAV iniciatyva buvo uždarytas Rusijos konsulatas Siatlo mieste.

JAV konsulatas Vladivostoke dėl koronaviruso pandemijos buvo laikinai uždarytas dar šių metų kovą. Darbuotojai jau pradėjo gabenti iš jo svarbią įrangą, dokumentus ir kitus daiktus. Uždaromuose konsulatuose Vladivostoke ir Jekaterinburge dirbo iš viso 10 amerikiečių diplomatų ir 33 Rusijos piliečiai. Kol kas dar nėra nuspręsta dėl abiejų įstaigų uždarymo datos. Amerikiečiai diplomatai turės būti perkelti į ambasadą Maskvoje, o vietos darbuotojai – atleisti, sakoma pranešime.

Valstybės departamento skaičiavimais, uždarius konsulatą Vladivostoke bus sutaupoma po 3,2 mln. dolerių (2,61 mln. eurų) per metus. Uždarius šias įstaigas didžiulė Rusijos dalis liks be JAV diplomatinio atstovavimo. Tai sukeltų didelių nepatogumų amerikiečiams, besilankantiems Sibire ir Rusijos Tolimuosiuose Rytuose, taip pat šiuose regionuose gyvenantiems žmonėms, norintiems gauti JAV vizas, nes visos konsulinės paslaugos bus teikiamos tik ambasados Maskvoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s